Махатма Ганді біографія українською

Махатма Ганді біографія  Держава

Махатма Ганді біографія українською скорочено розповість про життя та діяльність відомого політика.

Махатма Ганді біографія коротко

Могандас Карамчанд «Махатма» Ганді – індійський політичний і громадський діяч, один з керівників та ідеологів руху за незалежність Індії від Великобританії.

Могандас Ганді народився 2 жовтня 1869 в місті Порбандар (Індія) в сім’ї, яка належала до варни вайш’їв, тобто касти лихварів і торговців. Був шостою дитиною в сім’ї. Сім’я була досить забезпеченою, що дозволило Мохандасу отримати гарну освіту.

За законами своєї релігії Ганді був заручений в 7 років зі своєю ровесницею Кастурбай з тієї ж касти, до якої належав він сам. У 13 років підлітків одружили. Ганді згодом стверджував, що не знаходить жодних моральних доводів для виправдання настільки ранніх шлюбів. У той же час він говорив, що такий союз подарував йому на все життя чудове єднання душ зі своєю дружиною, яка розділила всі випробування чоловіка.

У 1888 році Ганді вирушив до Англії отримувати юридичну освіту. На той момент у нього вже був маленький син. Під час навчання Мохандас почав знайомитися зі священними книгами індуїзму, а також з іншими світовими релігіями. Отримавши вищу адвокатську ступінь в 1891 році, Ганді повернувся до Індії, але через свою чесність та відповідальності йому не вдалося високо піднятися кар’єрними сходами. У 1893 році він отримує ділову пропозицію і відправляється до Південної Африки.

Саме в Південній Африці, яку контролювала Великобританія, Ганді вперше стикається з расизмом: його силою вигнали з вагону, де їхали білі, його зіштовхували з тротуарів, призначених знову ж для білих. Тоді Мохандас зрозумів, що таке ставлення тут було до всіх «кольорових». Ганді почав боротьбу по захисту прав індійців в Південній Африці, яку вів 21 рік, поки не добився успіху.

У 1945 році Ганді повернувся до Індії і застав країну в безвихіді і зневірі. Ганді з послідовниками почав виступати на мітингах і закликати до боротьби проти англійського гніту. Але ця боротьба повинна була обмежуватися тільки ненасильницькими формами, будь-які прояви агресії Ганді засуджував. Особистим прикладом він довів співвітчизникам, що можна добитися вирішення будь-яких складних питань мирним шляхом.

Махатма Ганді очолив національно-визвольний рух індійського народу за незалежність від Великобританії і зробив величезний вплив на міжнародні мирні руху.

Ще в Південній Африці Ганді розробив тактику ненасильницької боротьби під назвою «Сатьяграха», яка грунтувалася на принципах мужності, правди і ненасильства. Ганді вірив, що спосіб досягнення політичних і громадських цілей набагато важливіше самого результату. Сатьяграха також пропагувала ненасильство і громадянську непокору як кращий спосіб вирішення будь-яких конфліктів. В результаті всіх цих дій Англія вперше почала переговори з індійським народом, а 15 серпня 1947 Індія все ж отримала незалежність.

Життя «батька нації» обірвалася трагічно, коли 30 січня 1948 року, під час вечірньої молитви, він був застрелений індійським націоналістом і збройним борцем за свободу Індії Натхурамом Годзе.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Микита

    У цій статті помилка – Ґанді повернувся до Індії не в 1945 році, а в 1915 році

    Відповіcти