Макс Бекман біографія

Макс Бекман ( 12 лютого 1884, Лейпциг — 27 грудня 1950, Нью-Йорк) — німецький художник, портретист.

Макс Бекман біографія скорочено

Навчався в живопису у Веймарі, переїхав до Берліна. У роки Першої світової війни працював у госпіталі. Цікавився містикою і теософією. Роки його найбільшого визнання як художника — період Веймарської республіки. У 1927 отримав Почесну імператорську премію в номінації Німецьке мистецтво і Золоту медаль Дюссельдорфа.

З 1925 викладав у Штедель. У 1933 був усунений від викладання нацистським урядом, більше 500 його картин були вилучені з музеїв Німеччини, його творчість зарахували до дегенеративного мистецтва. Майстер разом з дружиною переїхали в 1937 р в Амстердам, але нацисти і там не залишали його в спокої: в 1944 р він ледве уникнув мобілізації, переніс інфаркт. Лише в 1947 Бекман з дружиною зуміли перебратися за океан. Незважаючи на коротке перебування в США, зробив глибокий вплив на американське мистецтво.

Відродив жанр середньовічного триптиха.
Ілюстрував Новий Заповіт, «Фауст» Гете, «Записки з Мертвого дому» Ф. М. Достоєвського та ін.

Живопис і графіка Бекмана представлена ​​в найбільших музеях світу, його ретроспективні виставки проходили в нью-йоркському Музеї сучасного мистецтва (МОМА), Центрі Помпіду в Парижі, галереї Тейт у Лондоні, в Ермітажі (2007-2008), в Італії, Іспанії, Нідерландах.
Художник залишив багату літературну спадщину — драми, есе, щоденники, листи.

Автор: Гнатюк У рубриці: Художники

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *