Максим Горький біографія скорочено

максим горький біографія скорочено Письменники

Максим Горький біографія на українській мові скорочено розповість про життя російського письменника і драматурга.

Максим Горький біографія коротко

Народився 16 (28) березня 1868 в м. Нижній Новгород в небагатій родині столяра. Справжнє ім’я Максима Горького – Олексій Максимович Пєшков. Батьки його рано померли, та маленький Олексій залишився жити з дідом. Наставницею ж у літературі була його бабуся, яка і провела онука в світ народної поезії.

З 11-ти років був вимушений працювати на важких роботах, працював буфетним посудником на пароплаві, учнем в іконописній школі, пекарем і т. д.

За все життя всього два роки були присвячені навчанню в Нижегородському училищі. Потім через бідність він пішов працювати, але постійно займався самонавчанням.

1884 року він намагався вступити до Казанського університету. В цей час він починає знайомитися з різними філософськими течіями, зокрема марксизмом.

1887 був одним з найважчих для Горького. Подорожуючи по країні, Горький пропагував революцію, за що був узятий під нагляд поліції, а потім уперше арештований в 1888 році.

Перший розповідь Горького «Макар Чудра» вийшла у 1892 році. Потім, опубліковані в 1898 році твори в двох томах «Нариси й оповідання», принесли письменникові популярність.
У 1900-1901 роках пише роман «Троє», знайомиться з Антоном Чеховим і Львом Толстим.
У 1902 році йому було присвоєно звання члена Імператорської академії наук, проте за наказом Миколи II незабаром визнано недійсним .

До відомих творів Горького відносяться: оповідання «Стара Ізергіль» (1895), п’єси «Міщани» (1901) і «На дні» (1902) , повісті «Дитинство» ( 1913-1914 ) і «В людях» (1915-1916) , роман «Життя Клима Самгіна» (1925-1936), який автор так і не закінчив, та ін.

Горький також писав казки для дітей. Серед них: «Казка про Івана-дурника», «Воробишко», «Самовар», «Казки про Італію» та інші. Згадуючи про своє важке дитинство, Горький приділяв особливу увагу дітям , організовував свята для дітей з бідних сімей, випускав дитячий журнал.

У 1906 році Горький переїздить до США, потім до Італії, де він прожив до 1913 року. Навіть там творчість Горького захищала революцію. Повернувшись до Росії, він зупиняється в Петербурзі. Тут Горький працює у видавництвах, займається громадською діяльністю.

Починаючи з 1918 року був 5 разів номінований на Нобелівську премію з літератури

У 1921 році через загострення хвороби, за наполяганням Володимира Леніна, і розбіжностей з владою знову їде за кордон. У СРСР письменник остаточно повертається в жовтні 1932 року.
На батьківщині він продовжує активно займатися письменством, випускає газети і журнали.

Помер Максим Горький 18 червня 1936 в селищі Горки (Московська область) при загадкових обставинах. Ходили чутки, що причиною його смерті стало отруєння і багато хто звинувачував Сталіна. Однак ця версія так і не підтвердилася.

Максим Горький цікаві факти

Олексій Пєшков, найбільш відомий світу як Максим Горький, народився в Нижньому Новгороді. На його долю випали настільки важкі випробування, що він узяв собі псевдонім «Гіркий».

Коли Олексію було 3 роки, він захворів на холеру. Його батько доглядав малюка і зрештою виходив його, але поплатився за це власним життям: заразившись небезпечною хворобою він помер. Мати Олексія, яка підсвідомо звинуватила хлопчика за смерть чоловіка, після цих трагічних подій віддалилася від дитини.

Горький рано осиротів, його виховавала бабуся Акуліна. У юні роки Горький мив посуд на пароплаві та розносив взуття у взуттєвому магазині.

Письменника так часто били в дитинстві, що, подорослішавши, він майже не відчував фізичного болю.

Сучасники Горького стверджують, що письменник не раз намагався вчинити самогубство. За одну зі спроб самогубства він був відлучений від Церкви на 7 років.

Письменник не мав вищої освіти, але завдяки самоосвіті був дуже освідченим.

Письменник був досить стійким до спиртних напоїв, абсолютно не п’янів. Горький багато курив, був хворий на туберкульоз.

Максим читав зі швидкістю 4000 слів за хвилину.

Перша дружина Горького, Катерина Волжина, була дворянкою за походженням. Письменник повінчався з нею у 1896 році.

У 1906 році письменник разом зі своєю громадянською дружиною Андрєєвою подорожував США. Коли стало відомо, що пара офіційно не одружена, всі готелі країни відмовилися приймати цю дивну пару.

Оцініть статтю
Додати коментар