Максим Горький біографія скорочено

Максим Горький біографія на українській мові скорочено розповість про життя російського письменника і драматурга.

Максим Горький біографія коротко

Народився 16 (28) березня 1868 в м. Нижній Новгород в небагатій родині столяра. Справжнє ім’я Максима Горького — Олексій Максимович Пєшков. Батьки його рано померли, та маленький Олексій залишився жити з дідом. Наставницею ж у літературі була його бабуся, яка і провела онука в світ народної поезії.

З 11-ти років «пішов у люди», був вимушений працювати на важких роботах, працював буфетним посудником на пароплаві, учнем в іконописній школі, пекарем і т. д.

У житті Горького всього два роки були присвячені навчанню в Нижегородському училищі. Потім через бідність він пішов працювати, але постійно займався самонавчанням.

1884 року він намагався вступити до Казанського університету. В цей час він починає знайомитися з різними філософськими течіями, зокрема марксизмом.

1887 був одним з найважчих для Горького. Подорожуючи по країні, Горький пропагував революцію, за що був узятий під нагляд поліції, а потім уперше арештований в 1888 році.

Перший розповідь Горького «Макар Чудра» вийшла у 1892 році. Потім, опубліковані в 1898 році твори в двох томах «Нариси й оповідання», принесли письменникові популярність.
У 1900-1901 роках пише роман «Троє», знайомиться з Антоном Чеховим і Львом Толстим.
У 1902 році йому було присвоєно звання члена Імператорської академії наук, проте за наказом Миколи II незабаром визнано недійсним .

До відомих творів Горького відносяться: оповідання «Стара Ізергіль» (1895), п’єси «Міщани» (1901) і «На дні» (1902) , повісті «Дитинство» ( 1913-1914 ) і «В людях» (1915-1916) , роман «Життя Клима Самгіна» (1925-1936), який автор так і не закінчив, та ін.

Горький також писав казки для дітей. Серед них: «Казка про Івана-дурника», «Воробишко», «Самовар», «Казки про Італію» та інші. Згадуючи про своє важке дитинство, Горький приділяв особливу увагу дітям , організовував свята для дітей з бідних сімей, випускав дитячий журнал.

У 1906 році Горький переїздить до США, потім до Італії, де він прожив до 1913 року. Навіть там творчість Горького захищала революцію. Повернувшись до Росії, він зупиняється в Петербурзі. Тут Горький працює у видавництвах, займається громадською діяльністю.

Починаючи з 1918 року був 5 разів номінований на Нобелівську премію з літератури

У 1921 році через загострення хвороби, за наполяганням Володимира Леніна, і розбіжностей з владою знову їде за кордон. У СРСР письменник остаточно повертається в жовтні 1932 року.
На батьківщині він продовжує активно займатися письменством, випускає газети і журнали.

Помер Максим Горький 18 червня 1936 в селищі Горки (Московська область) при загадкових обставинах. Ходили чутки, що причиною його смерті стало отруєння і багато хто звинувачував Сталіна. Однак ця версія так і не підтвердилася.

Автор: Гнатюк У рубриці: Мистецтво

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *