Максим Горький цікаві факти

Максим Горький цікаві факти з життя і творчості відомого письменника викладені в цій статті.

Максим Горький цікаві факти

Справжнє ім’я — Олексій Максимович Пєшков.

Максим став круглою сиротою в 11 років, виховувала його бабуся. В юні роки Горький мив посуд на пароплаві і розносив у взуттєвому магазині взуття.

Максим закінчив тільки ремісниче училище. Максим не отримав справжньої освіти, тому вчився самостійно.

В. Г. Короленко допоміг юнакові проявити себе у світі літератури.

У 1906 році Горький нелегально виїжджає до Америки за дорученням партії. Максим агітував американців підтримувати революцію в Росії. Марк Твен забезпечив прийом Горькому в Америці.

Улюбленим письменником Сталіна був саме Горький.

Письменник був досить стійким до спиртних напоїв, абсолютно не п’яніючи. Горький багато курив, і був хворий на туберкульоз.

Зі швидкістю чотири тисячі слів за хвилину читав Максим.

Цікавий факт з життя Горького одного разу розповіла одна з його дружин. Займаючись хатніми справами, вона почула гучний гуркіт з кабінету чоловіка. Забігши в кабінет, жінка в подиві побачила лежачого на підлозі закривавленого чоловіка. Як виявилося, таким чином, заподіявши собі умисне каліцтво, письменник хотів вжитися в образ персонажа свого твору і передати той біль, який він відчував.

За революційні настрої Максима часто заарештовувала поліція.

Біблійна книга Йови була улюбленою книгою письменника.

Максим Горький особисте життя

Горький мав кілька невдалих шлюбів і роман із заміжньою жінкою.

Особисте життя Максима Горького не менш цікаве, чим його літературна і громадська діяльність. Але до історії увійшли не декілька невдалих шлюбів і позашлюбних сексуальних стосунків письменника, а його зв’язок із заміжньою актрисою М.Ф. Андреєвою, яка призвела до сенсаційного скандалу під час поїздки Горького в Америку. Подорожуючи з коханкою, Олексій Пєшков представляв Марію Федорівну в якості законної дружини, поки представники Російського посольства не викрили письменника. В результаті Максим Горький втратив матеріальну і моральну підтримку серед впливових осіб США, а власники американських готелів відмовлялися пускати пару на нічліг.
Горький намагався покінчити життя самогубством у 1887 році.

Багатьом здаються підозрілими обставини смерті Горького. Горький був кремований після смерті. Мозок Горького після смерті був видалений для подальшого вивчення.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *