«Маленький лорд Фаунтлерой» скорочено

«Маленький лорд Фаунтлерой» скорочено українською читати

Маленький лорд Фантлерой (або «Маленький лорд») — перший дитячий роман англо-американської письменниці і драматурга Френсіс Ходжсон Бернетт.

У середині 1880-х років на убогій вулиці Нью-Йорка живе Седрік Ерол зі своєю матір’ю (всі її називають міс Ерол або «дорогенька»), вони живуть дуже бідно після смерті батька, капітана Седріка Ерола. Одного разу до них приходить адвокат на ім’я Хевішем з посланням від діда Седріка, графа Дорінкаунта, зіпсованого мільйонера, який зневажає Америку і був дуже розчарований, коли його молодший син одружився з американкою. Після смерті старшого брата батька Седріка, Седрік успадковує титул лорда Фантлероя і цілого графства з великою нерухомістю. Дід хоче, щоб Седрік жив з ним в Англії і вчився як англієць-аристократ. Дід пропонує міс Ерол будинок і довічну плату, але вона більше не повинна турбувати його і Седріка. Мати відмовляється від грошей.

Після прибуття Седріка в Англію, граф стає приємно здивований виглядом і інтелігентністю свого американського онука і площині його невинності. Седрік вірить, що його дід благородний і чесний чоловік, і граф не показує свого істинного обличчя. Тому граф стає благодійником для мешканців будинку, чому вони дуже раді. Також він постійно дає їм зрозуміти, що насправді їх благодійник дитина, лорд Фонтлерой.

Тим часом, бездомний чистильник взуття Дік Тіптон розповідає старому другові Седріка містеру Хобсу (бакалейщик в Нью-Йорку), що кілька років тому, після смерті батьків, старший брат Діка Бенджамін одружився на жахливій жінці. Вона кинула єдину їх дитину після народження і пішла. Бенджамін переїхав до Каліфорнії, щоб відкрити ранчо, а Дік ледве зводить кінці з кінцями на вулиці. В цей же час, з’являється інший претендент на спадщину Седріка, і мати претендента стверджує, що це позашлюбний син старшого сина графа. Дік і Бенджамін розслідують вимогу на спадок і приїжджають до Англії. Там вони впізнають в матері претендента на спадщину колишню дружину Бенджаміна. Уявна мати претендента відлітає, і брати Тіптон разом з маленьким сином Бенджеміна більше її не бачать. Після цього Бенджемін повертається назад на своє ранчо в Каліфорнії, де продовжує сам виховувати сина. Граф примиряється зі своєю американською невісткою, розуміючи, наскільки вона краще самозванки, яка втекла.

Граф планує навчити свого онука як бути аристократом. Замість цього Седрік вчить свого діда, що аристократ повинен розвивати в собі почуття жалю по відношенню до тих, хто залежний від нього. Граф стає людиною, яку Седрік завжди бачив у ньому. Седрік радий знову зустрітися зі своєю матір’ю і містером Хобсом, який вирішує залишитися, щоб наглядати за Седріком.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: світова література

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *