Малина: корисні властивості

Чим корисна малина при вагітності, при застуді? Малина тонізує, покращує апетит, надає кровоспинну і антитоксичну дію. І це далеко не всі її корисні властивості.

Малина: корисні властивості

1. Знімає запалення, біль і жар. Головне багатство цієї ягоди — саліцилова кислота, яка здатна справлятися з бактеріями і володіє жарознижуючим ефектом. Причому якщо інші ягоди при варінні позбавляються більшої частини корисних речовин, то малина у вигляді варення справляється із застудою ще краще, ніж у свіжому вигляді. Такою ж дією володіють і сушені ягоди малини. Тобто і малинове варення, і сама малина запросто можуть вважатися повноцінним замінником таблетки аспірину.

2. Лікує горло. Якщо ви застудили горло, налягайте на малину: вона багата фітонцидами — т.зв. летючими рослинними антибіотиками. Вони згубно діють на стафілококів та інших збудників ангін.

3. Покращує кровотворення. Як і абрикос і чорна смородина, малина містить кровотворний елемент залізо, а також допоміжні для кровотворення вітаміни фолієву кислоту і В12, мікроелементи мідь і кобальт.

4. Корисна дітям і чоловікам. Малина багата цинком — мікроелементом, без якого не засвоюється вітамін А, який відповідає за ріст і гостроту зору. Крім того, цинк бере участь в утворенні чоловічого насіння, тому на малину варто налягати тим, хто хоче себе відчути мачо.

6. Зміцнює судини. Як і абрикоси, малина містить флавоноїди і вітамін С, які в комплексі відмінно зміцнюють судини.

7. Знижує рівень холестерину. У малині містяться речовини, здатні знижувати рівень холестерину і очищати організм від шкідливих речовин і токсинів. А тому тим, хто живе у великих містах з неблагополучною екологією, піклується про серце та судини і хоче до старості зберегти ясність розуму, слід ставитися до малини з особливою повагою.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: лікувальні властивості

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *