Маргарет Тетчер біографія скорочено

Маргарет Тетчер біографія на українській мові коротко викладена в цій статті.

Маргарет Тетчер біографія скорочено

Тетчер Маргарет Хільда народилася 13 жовтня 1925 року в місті Грантемі в сім’ї бакалійника. Закінчивши школу, вона навчалася в Оксфордському університеті, в 1947-1951 роках стала працювати хіміком-дослідником. Але така робота не приносила їй задоволення. Маргарет хотіла змінити світ, змінити свідомість людей і змінити їх життя на краще. Згодом майбутня «залізна леді» серйозно захопилася політикою і в 1950 році вперше виставила власну кандидатуру на виборах до парламенту. Але вона зазнала невдачі.

Маргарет виходить заміж за багатого Дениса Тетчера. Деякі вважали цей шлюб вигідним для жінки. Завдяки багатству її чоловіка, який до того ж був на 10 років старшим за неї, Тетчер вирішила отримати юридичну освіту, що і зробила в 1953 році. У цьому ж році вона народила чоловікові двійнят — хлопчика і дівчинку. Після отримання диплома зайнялася адвокатською практикою. А вже в 1959 році її було обрано до парламенту. Вона зробила перший крок назустріч своїй мрії.

У 1961- 1964 роках Маргарет Тетчер перебувала на пості молодшого міністра, який займався питаннями пенсійного забезпечення та соціального страхування. З 1970 по 1974 рік — займала посаду міністра науки і освіти.

У 1974 році Консервативна партія програла вибори, і це був зоряний час Тетчер — вона була обрана її лідером. Завзято займаючись політичним іміджем партії і державними справами, на виборах в травні 1979 року, консерватори отримують перемогу, а Тетчер — пост прем’єр-міністра.

Вона розробила свою програму з оздоровлення економіки, яка передбачала:

  •  скорочення державних витрат,
  • припинення субсидування збиткових підприємств,
  •  передачу в приватне володіння державних корпорацій,
  • твердість у відстоюванні своїх поглядів

Така жорсткість при впровадженні в життя прийнятих нею рішень закріпили за Маргарет Тетчер титул «залізної леді». Завдяки йому її знають у всьому світі.
Вирішивши втілювати свою програму в життя, Тетчер насамперед в 1982 р направила британські війська на Фолклендські (Мальвінські) острови, захоплені Аргентиною. На виборах в червні 1983 року, після переконливої перемоги консерваторів, Тетчер зберегла пост і продовжила намічений курс.

Завдяки її політиці знизилася інфляція і зросла продуктивність праці. На чергових виборах в червні 1987 року Тетчер вперше за всю історію сучасної Великобританії залишилася на третій термін прем’єр-міністром. 22 листопада 1990 року Маргарет Тетчер була змушена піти у відставку, через деякі розбіжності в її поглядах з діяльністю парламенту.

Після відходу з посади прем’єр-міністра вона протягом двох років була членом Палати громад від Фінчлі. У 1992 році, будучи вже 66 річною жінкою, вона прийняла рішення покинути парламент, вважаючи, що це дасть їй можливість відкрито висловлювати думку згідно подіям

У лютому 2007 року залізна леді стала першим прем’єр-міністром в Великобританії, якому встановили пам’ятник за життя в британському парламенті. Померла вона 8 квітня 2013 року в Лондоні.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Держава

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *