Марія Приймаченко біографія

 Марія Приймаченко біографія коротко для дітей допоможе підготувати повідомлення про художницю. Життя і творчість Марії Приймаченко, видатної української народної художниці, викладені в цій статті.

Біографія Марії Приймаченко

Марія Овксентіївна Приймаченко з’явилася на світ в 1908 році в невеликому селі Болотня, що на Київщині. В її родині було багато творчих людей. Наприклад, бабуся Марії розписувала і фарбувала писанки. Тато займався теслярством, бондарював та різьбив по дереву. Мама ж вишивала і була майстринею своєї справи. Будучи ще маленькою, Марія захворіла на поліомієліт. Хвороба змусила її дивитись на світ дорослими очима, зір та слух дівчинки значно покращився.

Марія Приймаченко цікаві факти

Як вона почала малювати, майбутня художниця згадує, що коли випасала гусей, побачила рослину, яка має синій сік. Набрала її повну пелену, принесла додому і розмалювала хату. Так почався її творчий шлях.

Марію Овксентіївну в 1936 році запрошують в Київський музей українського мистецтва в експериментальні майстерні. Творчість стає значно різноманітнішою, Марія малює, виготовляє керамічні вироби та вишиває.

Захоплюючись малярством Марії Приймаченко цивілізована Європа запрошує її на виставки. Однією з таких стала всесвітня виставка в Парижі 1937 року, на якій їй було вручено золоту медаль. Але Друга Світова війна змусила художницю забути на деякий час про творчість. Повернувшись до рідного села, Марія переживала найстрашніший період свого життя – чоловік загинув на війні. Він так і побачив свого сина Федора.

У 1960 році народна художниця починала роботу над своїм новим циклом під назвою «Людям на радість». До нього ввійшли такі роботи, як: «Синій вазон з квітами», «Сонях», «Пава у квітах», «Голуб на калині» та «Лев». За новостворений цикл Марія Приймаченко отримала нагороду лауреата Державної премії України ім. Тараса Шевченка. Довідник цікавих фактів та корисних знань

Крім того вона була ще й талановитою поетесою. Марія вдало підписувала свої картини коротенькими примовками, які легко запам’ятовувалися. Наприклад, «Куріпочки пляшуть і хліб пашуть», «Собачка Ада не боїться гада», «Веснянки-роговички – веселії птички», «Ворон дві баби мав – обох обнімав». Незадовго до своєї смерті художниця створює прекрасну чорнобильську серію, яка розійшлася по всьому світу.

Видатна художниця на 89 році життя померла.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися про те, яка була талановита українська художниця Марія Приймаченко.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Художники

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *