Марк Твен: цікаві факти

Марк Твен цікаві факти з життя (біографії) американського письменника Ви дізнаєтеся в цій статті.

Цікаві факти про Марка Твена

Семюел Ленгхорн Клеменс з’явився на світ у Флориді, штат Міссурі. Хлопчик народився недоношеним, на два місяці раніше за встановлений термін, і до чотирьох років хворів так часто, що майже весь час був змушений проводити в ліжку.

В молодості письменник служив рульовим на судні «Пенсільванія», що курсував по Міссісіпі. До речі, його псевдонім Mark Twain означає дослівно «мітка два сажні» — відмітка, яка показує, що досягнута мінімальна глибина, придатна для проходження річкових суден.

Марк Твен 29 разів перетнув Атлантичний океан, побував в Палестині і Одесі, написав 30 книг і більше 50 тис. листів.

Носив тільки білі костюми, і в його гардеробі їх було більше двох десятків. Плюс обов’язково білий капелюх і червоні шкарпетки

Марк Твен був першим письменником, який друкував свої твори на друкарській машинці.

Марк Твен обожнював більярд і часто грав на гроші.

Марк Твен був завзятим курцем. У його кімнаті завжди знаходилося двадцять-тридцять набитих тютюном трубок, щоб він міг, не відриваючись від роботи, палити їх одну за одною.

Марк Твен народився в рік, коли на землю прилетіла комета Галлея. Сам письменник надавав цьому факту дуже велике значення. За рік до смерті він сказав: «Я прийшов в цей світ разом з кометою Галлея і піду разом з нею». Так і сталося…

На честь Марка Твена американці назвали кратер на Меркурії.

Марк Твен наклав заборону на публікацію мемуарів протягом ста років після своєї смерті. Він хотів написати автобіографію без оглядки на власні почуття і емоції третіх осіб.

Марк Твен дружив з Ніколою Тесла, відомим фізиком і винахідником. Вони багато часу проводили разом в лабораторії Тесли. Марк Твен захоплено спостерігав за роботою фізика і називав його володарем блискавок.

Серед винаходів письменника:

 • новий тип парового двигуна;
 • машина для набору сторінок;
 • вдосконалене зйомні приналежності для предметів одягу, а саме підтяжки;
 • альбом для скрапбукінгу з «самоклеючими» сторінками (скрапбукінг — популярна в той час традиція тематичних і сімейних альбомів).

Цікава оцінка пісьменноком власного таланту: «Мені було потрібно 15 років для того, щоб зрозуміти, що у мене немає ніякого літературного таланту. Але було занадто пізно. Я вже не міг відмовитися писати, мої книги зробили мене знаменитим».

Перелік професій Марка Твена говорить про його багатогранну натуру:

 • друкар (складач);
 • лоцман;
 • журналіст, письменник, філософ, публіцист;
 • естрадний гуморист, промовець;
 • шукач на срібних копальнях;
 • винахідник, бізнесмен;
 • громадський діяч.

Марк Твен: особисте життя

Щасливий збіг допоміг письменникові в особистому житті. Приїхавши в гості до маєтку свого друга Чарлі Ленгдона, Сем почав доглядати за його сестрою Олівією. Але дівчина не відповідала взаємністю. Коли Клеменс їхав з маєтку, стався нещасний випадок: як тільки Чарлі вдарив коня батогом, обидва — він і Семюел — випали з фургона на бруківку. Як з’ясувалося, сидіння в фургоні були погано прикручені … Так як Клеменс сильно забився, а був вже вечір, йому запропонували залишитися у Ленгдона ще на один день. На цей раз Олівія поставилася до нього більш співчутливо, і його залицяння мали успіх. Зрештою, Олівія Ленгдон стала дружиною Марка Твена …

Практично все, написане рукою Твена, піддавалося жорсткому редагуванню його дружини. Втім, він і не нарікав: дружина володіла стилем нітрохи не гірше за нього, а іноді її зауваження здавалися йому дуже слушними …

Ще в юності Лайв стала інвалідом, після того, як впала на льоду. Твен дбайливо опікав свою дружину і в усьому їй завжди допомагав. Він був шалено закоханий в Лайв все життя. Твен насилу переніс смерть дружини і так і не прийшов остаточно в себе до кінця свого життя. Він просто не хотів жити на світі без Лайв.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей
Коментарі:
 1. 6 месяцев ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *