Марс: цікаві факти

Цікаві факти про планету Марс ви дізнаєтеся в цій статті.

Марс: цікаві факти

Марс — четверта за віддаленості від Сонця і сьома за розмірами планета Сонячної системи. Названа на честь Марса — давньоримського бога війни

У Марса є 2 природних супутника

Марс має період обертання і зміну пір року, аналогічні земним, але його клімат значно холодніше і суші земного.

За лінійним розміром Марс майже вдвічі менше Землі.

Температура на планеті коливається від -153 ° C на полюсі взимку і до більш +20 ° C на екваторі опівдні. Середня температура складає -50 ° C.

Під час марсіанської зими майже 20% повітря замерзає.

На планеті є достатньо велика кількість води у вигляді покладів льоду в грунті. Більше того, марсохід Curiosity виявив сліди водяних потоків, які, можливо, утворюються влітку і випаровуються взимку.

Цікаво, що марсіанський день  майже рівний земному. Він триває приблизно 24 години 37 хвилин. А ось рік на Марсі набагато довше земного: 687 днів (за часом Землі) або 668,6 сол — марсіанської доби.

На Марсі немає озонового шару, тому кожен схід Сонця приносить із собою величезні дози радіації, смертельні для абсолютної більшості відомих форм життя.

Червона планета — це територія жахливих пилових бур, під час яких швидкість вітру часто досягає 180-200 км/год. Іноді такі бурі можуть тривати протягом декількох місяців і охоплювати мало не весь Марс.

Приблизно дві третини космічних апаратів, відправлених на Марс, зникає, не встигнувши передати на Землю ніякої інформації. Серед вчених-астрономів навіть ходить жарт про те, що на Марсі розташована «Велика глотка Галактики», яка проковтує земну техніку.

Сила тяжіння на Марсі майже в 3 рази менше земної. Якби землянин потрапив на планету і зміг би там вижити, то він переміщався б гігантськими стрибками. Цікаво, що про цей ефект писав у своїх книгах про Барсума американський письменник фантаст Е.Р. Берроуз.

Марс відомий як Червона планета. Червоний колір поверхні Марса обумовлений мінералами заліза, які окислюють грунт.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві наукові факти
Коментарі:
  1. 10 месяцев ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *