«Маруся» Квітка-Основ’яненко цитатна харакетристика

маруся цитатна характеристика героїв 9 клас

«Маруся» Квітка-Основ’яненко цитатна харакетристика Марусі, Василя, Наума та Насті (батьків Марусі) допоможе розкрити їх образи, скласти портрети.

Квітка-Основ’яненко «Маруся» цитатна харакетристика героїв

«Маруся» Квітка-Основ’яненко цитатна харакетристика Василя

«хлопець гарний, русявий, чисто підголений; чуб чепурний, уси козацькі, очі веселенькі, як зірочки: на виду рум’яний, моторний, звичайний…»

«Він свитник, хлопець дуже гарний, має гнучкий стан та на сільських дівчат і не дивиться. Нібито його хазяїн хоче взятии хлопця в прийми, віддати за нього свою доньку-красуню»

«Люблю я тебе, Марусенько, усім серцем моїм, люблю я тебе більш усього на світі. Не сердься на мене, не відворожуйся, не затуляй очиць твоїх білою рученькою, дай її мені сюди, нехай пригорну її до свого серденька, та тоді хоч і вмру, коли тобі невгодна щирая моя любов!»

«Пішов у ченці і став уже дияконом Печерського монастиря в Києві»

«Він і прийшов немощний та таки себе не оберігав: не слухав нікого, ськав усякої болісті і заморив себе зовсім. Далі чах-чах та от неділь зо дві як і помер»

Квітка-Основ’яненко цитатна харакетристика Марусі

«Висока, прямесенька, як стрілочка, чорнявенька, очиці — як тернові ягідки, брівоньки — як на шнурочку, личком червона, як панська рожа, що у саду цвіте, носочок так собі прямесенький, з горбочком, а губоньки — як цвіточки розцвітають, і меж ними зубоньки — неначе жорнівки, як одна, на ниточці нанизані». Особливо наголошено на тому, що Маруся «до усякого діла невсипуща»

«Ця дівчина багата, вона байдужа до розваг і гуляти на свята не ходить, роботяща: добре шиє, пряде, варить і пече»

«Ходить на вулицю не любила, а ось із задоволенням допомогала батькам, варила їжу, пряла

«Таточку, голубчику, соколику, лебединку! Матінко моя ріднесенька! Утінко моя, перепілочко, голубочко! Не погубляйте свого дитяти; дайте мені, бідненькій, ще на світі пожити! Не розлучайте мене з моїм Василечком».

«Василю! На кладовищі мене покидаєш, на кладовищі мене й знайдеш! Поминай мене, не удавайся в тугу… прощай на віки вічні!.. Там побачимось!»

Цитатна харакетристика Наума Дрота

«Хоч маленьке свято, а він свічечку у церкві поставить, гроші старцям роздасть»

«Щасливе і заможне життя було в нього з Настею. Їх турбувало лише те, що не було дітей, і не знали вони, кому дістанеться їх добро після смерті. А в них було й воликів пар з п’ять, була і шкапа, були й батраки, було чим і панщину відбувати, і у дорогому ходити, була і нивка одна і друга, ще дідівська, а третю він сам вже купив, так було йому чим орудувати»

«Життя в сім’ї Наума Дрота проходило в повній згоді, ніколи не було сімейних чвар. Він любив свою дочку, шанував дружину Настю. Наум був вольовий, непохитний у своїх намірах, дотримувався патріархального образу життя. Всі складні питання він вирішував на свій погляд. Дочка і дружина безперечно слухали його. Дружина говорить: «Він мені закон, а не__я йому». Маруся каже: «Чи здужала, чи не здужала, а коли батько каже без жартів та трохи чи й не сердитий, то треба устати». Батько Марусі дуже релігійний, тому він і сподівається на «волю божу»

«На кого ж ти нас покинула? Узяла всі наші радощі з собою…»

Квітка-Основ’яненко «Маруся» аудіокнига слухати онлайн

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. О.С Пушкін

    Файно

    Відповіcти
    1. Мешканець Тернополя

      файне місто це Тернопіль

      Відповіcти
      1. Kw1zzy7

        файне місто це Первомайськ

        Відповіcти
        1. XDenom2YT

          файне місто це Житомир

          Відповіcти
  2. Олег

    гарний твір

    Відповіcти
  3. GITLER

    NO FANTASTISH

    Відповіcти