Мастопатія: діагностування та самообстеження

Хвороби

Методи діагностування мастопатії

У діагностуванні захворювання застосовуються різні методи, виділимо їх нижче:

  • Пальпація ( промацування ) залоз. Даний метод дослідження дозволяє провести первинну діагностику самостійно, що забезпечує можливість раннього виявлення розглянутого захворювання. Пальпація під собою має на увазі, як зазначено, промацування, відповідно, з її допомогою можна визначити особливості структури молочних залоз, а також визначити, чи є в грудях ущільнення, чи з’являється хворобливість. Лікарем також проводиться пальпація, що робиться для встановлення попереднього варіанту діагнозу з подальшим орієнтуванням на додаткові діагностичні заходи.
  • Мамографія. Полягає в дослідженні, при якому робиться рентгенівський знімок залоз. Мамографія дозволяє визначити навіть наявність в залозах невеликих в розмірах ущільнень, виявлення яких при пальпації не надається можливим.
  • УЗД. За допомогою даної процедури забезпечується можливість виявлення змін, до яких схильні в конкретному випадку молочні залози ( дифузні, вузлові зміни). Комбінування цього методу і попереднього, мамографії, дає можливість визначити мастопатію з найбільшою ефективністю за вже розглянутим заходам діагностики.
  • Пункція. Застосовується для дослідження вузлового новоутворення. Використання цього методу дозволяє з досить високим ступенем точності визначити характер структури, властивої вузлу, а також призвести одночасну диференціальну діагностику ( виділити мастопатію з ряду інших захворювань, актуальних для молочних залоз, наприклад, це може стосуватися раку молочної залози і т.д.) . Для пункції використовується шприц, введення якого здійснюється у вузол молочної залози, що робиться для вилучення його клітин і для подальшого вивчення вже під мікроскопом.
  • Якщо є певні труднощі в діагностуванні, то застосовуються додаткові заходи, наприклад, дуктографія, доплеросонографія і пр.

Мастопатія: самообстеження

Обстеження грудей особливо важливо проходити жінкам, які переступили віковий поріг 35 років, тому як саме з цього часу актуальності набувають такого роду гормональні зміни, при яких згодом розвиваються досить небезпечні захворювання. Особливо необхідно звернути особливу увагу на власне здоров’я в цьому плані тим жінкам, у яких серед найближчих родичів був раніше діагностований рак молочної залози (мама, тітка, сестра).

Первинне самообстеження на предмет мастопатії проводиться після завершення менструації – саме в цей період ознаки розвитку захворювань молочних залоз проявляються в найбільш вираженому вигляді.

Самообстеження в лежачому положенні:

  • подумки проводиться поділ грудей на чотири частини (бічні, нижня, верхня частина);
  • кожен з відділів детально прощупується на предмет виявлення в ньому ущільнень або вузликів.

Самообстеження перед дзеркалом:

  • необхідно підняти руки вгору і оцінити особливості зовнішніх контурів грудей, сосків: на самих грудях не має виявитися ніяких западин, соски за формою повинні відповідати правильним характеристикам;
  • акуратно відтягується кожен із сосків по черзі, наскільки це можливо, тим самим, переконатися у відсутності / наявності виділень.

Про те, що розвиваються захворювання молочних залоз, свідчать такі ознаки як:

  • поява на шкірі молочних залоз складочок;
  • промацування ущільнень;
  • виявлення втягнення шкіри;
  • наявність больових відчуттів , в т.ч. з їх розповсюдженням до лопатки, руки або шиї;
  • зміни форми сосків, їх кольору, виділення з них.

Щодо хвороби рекомендуємо ознайомитися з іншими статтями: види або форми мастопатії, причини виникнення мастопатії у жінок, загальний опис хвороби, а також симптоми мастопатії і подальше лікування мастопатії.

Оцініть статтю
Додати коментар