Мастопатія: лікування

Хвороби

Основні принципи, що застосовуються в лікуванні розглянутого нами захворювання, полягають в нормалізації стану гормонального фону ( тобто нормалізації співвідношення в крові статевих гормонів), а також в усуненні стресів при одночасному підвищенні стійкості організму в їх відношенні. Крім цього, звичайно, виробляється і місцеве лікування тканин залоз. Як було зазначено в описі вище, вузлова мастопатія ( фіброаденома) переважно підлягає хірургічному її видаленню (подібне оперативне втручання визначається як секторальна резекція).

Мастопатія: лікування

Лікування мастопатії має бути комплексним, причому найбільша його ефективність досягається при використанні ряду ендокринних препаратів. Наприклад, це гомеопатичні препарати (на рослинній основі), зокрема застосовуються такі їх види:

Мастодінон. Даний препарат є негормональним, його прийом забезпечує нормалізацію рівня пролактину в крові, а також зниження вираженості больових відчуттів, запобігання розвитку передменструального синдрому. Використовується у вигляді крапель (двічі в день по 30 кап., розбавлених у воді) або у вигляді таблеток (прийом: ранок і вечір по 1 шт.). Курс такого лікування становить 3 місяці.
Циклодинон. Негормональний препарат, що сприяє зменшенню обсягів вироблення гормону пролактину при одночасній нормалізації менструального циклу і зниженні супутньої хворобливості молочних залоз. Застосовується у вигляді крапель ( щоранку по 40 кап., розбавлених у воді) або таблеток (час прийому – аналогічно прийому крапель, по 1 табл.). Тривалість курсу лікування в будь-якому варіанті – 3 місяці.
Мамокалм – негормональний рослинний препарат на основі ламінарії (морська водорість). Препарат насичений йодом, за рахунок чого виявляється відповідний вплив, орієнтований на забезпечення нормалізації функцій, властивих щитовидній залозі. Крім цього, препарат також орієнтований на зниження прояви хворобливості в грудях і болі, супутньої менструації. Застосовується препарат Мамокалм у вигляді таблеток (по 1-2 табл. 2-3 р . на день). Враховуючи, що у складі препарату міститься йод, його прийом повинен проводитися з особливою обережністю пацієнтами з актуальними для них порушеннями функцій щитовидної залози. Прийом цього препарату, як і препаратів, перерахованих раніше, необхідно погоджувати з лікарем.
Дифузна мастопатія виліковується за допомогою гормональної терапії у випадку з досить пізньою стадією перебігу захворювання, що особливо необхідно при наявності інших форм гормональних розладів організму. Використовуються в лікуванні мастопатії також антиестрогени, препарати, що сприяють відсутності овуляції і препарати, орієнтовані на зниження рівня пролактину (крім зазначеного раніше мастодинона).

Виражені больові відчуття вимагають обмеження в прийомі кави, чаю, какао і шоколаду. Крім цього важливо дотримуватися певної дієти, уникаючи копчених продуктів і продуктів жирних, включаючи в раціон якомога більшу кількість овочів і фруктів. Важлива роль у лікуванні захворювання також відводиться вітамінотерапії, в якій особливо слід приділити увагу таким вітамінам, які відносяться до групи А і Е. За допомогою прийому вітамінів поліпшуються властиві печінки функції, цей орган вкрай важливий з боку забезпечення ним обмінних гормональних процесів.

Щодо даної хвороби рекомендуємо ознайомитися з іншими статтями: види або форми мастопатії, причини виникнення мастопатії у жінок, загальний опис хвороби, симптоми мастопатії, а також діагностування та самообстеження ознак мастопатії.

Оцініть статтю
Додати коментар