Майкл Фарадей біографія

Майкл Фарадей біографія англійського фізика-експериментатора і хіміка, основоположника вчення про електромагнітне поле. Біографія допоможе написати повідомлення про Майкла Фарадей.

Майкл Фарадей коротка біографія

Народився 22 вересня 1791 року в селищі недалеко від Лондона в сім’ї коваля. У сім’ї було п’ятеро дітей, жили вони бідно. У 13 років він змушений був залишити школу і підробляти розсильним в книжковому магазині. А з 14 до 21 — він працював палітурником в книжковій крамниці

Весь цей час він займається самоосвітою. Улюбленими науками Майкла стають хімія і фізика. Він облаштовує домашню лабораторію, в якій ставить експерименти, виготовляє електростатичні прилади. Тоді ж він відвідує Міське філософське товариство, бере участь в диспутах з фізики і астрономії.

Удача посміхнулася Майклу, коли його запросили послухати лекції при Королівському інституті. Під час лекцій він уважно слухав і записував ідеї професора Деві. Пізніше він відправив йому лист з проханням про роботу і доклав ці записи. Через кілька місяців його прохання було задоволено, і він був прийнятий лаборантом в Королівський інститут.

У 1813 році в якості помічника професора він відправився в тривалу подорож по науковим центрам Європи. Там він познайомився з багатьма видатними вченими, які звернули увагу на талант юнака. Коли він повернувся в Англію, його підвищили на посаді.

У 1816 році вийшла його перша друкована праця. У 1820 році після декількох дослідів він відкрив нержавіючу сталь, що тоді не зацікавило вчених. Також, він почав працювати над об’єднанням електрики і магнетизму. У 1821 році він одружився із Сарою Бернар, з якою прожив довгі і щасливі роки. Своїх дітей і подружжя не було, але вони виховували маленьку племінницю Джейн, яка залишилася сиротою.

У 1824 році Фарадей став членом Лондонського королівського товариства. У наступні роки він працював над законами електромагнітної індукції. У 1833 році він сформулював закони електролізу, відомі також як «Закони Фарадея». Явища діамагнетизму і парамагнетизм були відкриті вченим в 1850-і роки.

Майкл Фарадей помер в серпні 1867 року в Лондоні в своєму будинку за письмовим столом.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Фізики

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *