Майкл Фарадей цікаві факти

Майкл Фарадей цікаві факти з життя англійського фізика, основоположника вчення про електромагнітне поле викладені в цій статті.

Майкл Фарадей цікаві факти

Майкл Фарадей творець вчення про електромагнітне поле. Він виявив взаємозв’язок між магнетизмом і електрикою, а також відкрив електромагнітну індукцію.

У віці 13 років освоїв професію палітурника книжок.

Був глибоко віруючою людиною, вражав знанням Євангеліє і духовності. Відвідував щонеділі церкву.

Майкл дружив з такими вченими як з Гей-Люссак, Ампер, Вольт.

У Фарадея був особливий талісман, який він постійно носив у кишені — це магніт.

Вчений був почесним членом цілих 72 товариств.

Англійська королева Вікторія надала фізику будинок в довічне користування. Будівля була частиною Хемптон-Корт, палацового комплексу. Всі податки і витрати королева взяла на себе. Фарадей провів тут свої останні роки, і помер за письмовим столом.

Майкла Фарадея відрізняли працьовитість, методичність, ретельність виконання експериментів. Вченого називали «королем експериментаторів». Він здійснив близько 30 тисяч експериментів.

У 1821 році він пов’язав себе узами шлюбу з Сарою Барнард, сестрі друга. У шлюбі прожили 46 років. Подружжя не мало власних дітей і виховували племінницю-сироту Джейн.

Був дуже добрим і скромним. Він відмовився від звання лицаря і президента Королівського співтовариства.

Уряд країни не раз пропонував йому за величезні гроші за участь в розробці хімічної зброї. Але Фарадей постійно відмовлявся, вважаючи таку пропозицію аморальним.

На схилі років Фарадей захворів хворобою, яка викликала втрату пам’яті. Передбачається, що вона розвинулася внаслідок вдихання різних парів під час експериментів. Через це він змушений був все постійно записувати в журнал, щоб не забути.

Сподіваємося, що і цієї статті Ви дізналися цікаві факти з життя Майкла Фарадея.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *