«Майстер і Маргарита» образ Азазелло

«Майстер і Маргарита» характеристика Азазелло

Азазелло — персонаж роману «Майстер і Маргарита», член почту Воланда. Азазелу, який мешкав в пустелі. М. А. Булгаков вжив його ім’я на італійський манер. За переказами саме він був прапороносцем армії пекла і відрізнявся здатністю до зваблювання і вбивства. Неспроста, зустрівши його в Олександрівському саду, Маргарита прийняла його за підступного звабника. Зовні це була маленька людина з широкими плечима і вогненно-рудим волоссям. З рота у нього стирчало ікло, на руках були кігті, а голос був гугнявим. Основна функція цього персонажа пов’язана з насильством. У ранніх редакціях він здійснював свої злочини за допомогою ножа, так як був творцем всієї в світі холодної зброї.

У романі на його відповідальності кілька тяжких злочинів. Так, наприклад, саме Азазелло викинув Лиходеева в Ялту, він же вигнав дядька Берліоза з «нехорошої квартири», потім він вистрілив з револьвера в майора Майгеля. Не менш захоплюючі винаходи Азазелло. Він створив крем для Маргарити, який дозволяв їй ставати невидимою і літати в ночі. Він також наділяв її особливою ​​«відьомською» красою. Інше його нововведення — це поява в квартирі через дзеркало.

Його роль у подальшій долі Майстра і Маргарити досить важлива. За наказом Воланда він запросив пару на прогулянку і напоїв їх особливим вином, яке перенесло їх в інше буття. В останньому польоті оголюється його справжній вигляд. Очі Азазелло порожні і чорні, а обличчя — холодне і біле, як у справжнього демона-убивці.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: 11клас

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *