«Мері Поппінс» скорочено

«Мері Поппінс» — перша казкова повість Памели Треверс про незвичайну няню Мері Поппінс.

«Мері Поппінс» скорочено

«Мері Поппінс» переказ ви можете прочитати за 7 хвилин.

Сім’я Бенкс живе в будинку № 17 на черешневій вулиці (Вишневій ) в передмісті Лондона. Коли від Бенксів йде няня, що наглядала за чотирма дітьми, в будинок разом зі східним вітром несподівано прилітає молода няня Мері Поппінс. Місіс Бенкс з радістю бере її на роботу, а старші діти, Джейн і Майкл, спочатку ставляться до неї з недовірою, бо вона здається їм суворою і неприступною.

Однак незабаром з дітьми починають відбуватися дивні історії, до яких Мері Поппінс має пряме відношення, хоча вона сама в цьому ніколи не зізнається. У свій вихідний день Мері зустрічається зі своїм знайомим Бертом (на прізвисько Спічечнік), який малює на асфальті картини. Разом з Бертом вона входить в одну з цих картин і потрапляє в чарівну країну, де вони п’ють чай і катаються на каруселі. Джейн і Майкл йдуть з Мері Поппінс в гості до її дядька, містера Перука (він же містер Кудрі), і п’ють з ним чай під стелею, висячи прямо в повітрі, — тому що день народження містера Перука припав на п’ятницю, а в такі дні він завжди відчуває «надзвичайну легкість» і ширяє над землею.

Ендрю, собачка сусідки Бенкс — міс Жайворон, втікає з дому і про щось перемовляється з Мері Поппінс, в результаті чого діти дізнаються, що вона розуміє мову тварин. За вікном Майкл одного разу помічає руду корову, і Мері Поппінс розповідає дітям історію про те, як колись на ріг цієї корові з неба впала зірка, і корова почала танцювати без зупинки. Коли зірку зняли, танці припинилися. Однак з тих пір корова ходить по світу в пошуках нової падаючої зірки.

Якось раз, коли у Майкла з ранку псується настрій, і він погано себе поводить, Мері Поппінс показує йому та іншим дітям чарівний компас, який переносить людини туди, куди показує стрілка. Няня і діти відвідують ескімосів на півночі, негрів в Африці, китайського мандарина на сході і плем’я індіанців на заході. Іншим разом вони йдуть в незвичайний кондитерський магазин, де купують імбирні пряники з блискучими паперовими зірочками і знайомляться з місіс Коррі і її дочками Фанні і Анною (які виглядають гігантами в порівнянні з місіс Коррі).

Вночі Майкл і Джейн бачать, як місіс Коррі і Мері Поппінс приклеюють зірочки від їх пряників на небо. А одного разу Майклу і Джейн вдається побувати на дні народження Мері Поппінс, який святкується в зоопарку. Там їх няню вітають всі звірі, а Повелителька Джунглів, стара Кобра (Очковий Змій), дарує їй одну зі своїх шкур. Давньою знайомою Мері виявляється і дівчинка-зірка Майя із сузір’я Плеяд, яка разом з дітьми робить різдвяні покупки.

У перший день весни, коли починає дути західний вітер, Мері Поппінс несподівано відлітає з дому Бенкс, подарувавши Майклу свій компас і залишивши Джейн в подарунок свій портрет, намальований Бертом. Діти дуже засмучені, але на записці Мері Поппінс написані слова «Au revoir», і це дає їм надію на нову зустріч з їхньою улюбленою нянею.

У 6 розділі книги Мері Поппінс з дітьми за допомогою чарівного компаса відвідують чотири сторони світу і зустрічаються з місцевими жителями (ескімосом, африканцем і іншими). Початковий текст книги містив неполіткоректні характеристики цих народів, що викликало нарікання з боку деяких читачів. Треверс частково переписала текст, змінивши формулювання. Однак в 1980-і роки цих виправлень виявилося недостатньо, і текст був переписаний ще раз.

«Мері Поппінс» головні герої

 • Містер Бенкс
 • місіс Бенкс
 • Джейн — їх старша дочка.
 • Майкл — її брат.
 • Близнюки Джон і Барбара — молодші діти. На початку книги їм кілька місяців, потім виповнюється рік.
 • Мері Поппінс — молода няня, яку в будинок Бенкс приносить східний вітер.
 • Місіс Брілл — кухарка Бенкс.
 • Елін — служниця Бенкс.
 • Робертсон Ей — слуга Бенкс.
 • Берт ( «Спічечнік») — продавець сірників і художник, який малює на тротуарах. Друг Мері Поппінс.
 • Містер ще бракувало — дядько Мері Поппінс.
 • Міс Жайворон — сусідка Бенкс, власниця кімнатної собачки Ендрю.
 • Місіс Коррі — господиня кондитерського магазину.
 • Майя — дівчинка і зірка з Плеяд.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: світова література

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *