«Мідасів суд» значення фразеологізму

Що означає фразеологізм «мідасів суд» знає не багато школярів, адже його не часто можна зустріти в літературі та повсякденному житті.

Мідасів суд: значення фразеологізму 

Мідасів суд — суд неука

«Мідасів суд» походження

Мідас отримав від бога Діоніса здатність перетворювати на золото все, чого він доторкався. Нелегко було йому позбутися згубного дара. А бог Аполлон нагородив його ослячими вухами за те, що Мідас не визнав його перевагу у музичному змаганні з пастушим богом Паном.

Мідас — це цілком реальна історична особа, один з найбільш відомих фрігійських царів. Роки його царювання — 738-696 рр. до н. е. Вважалося, що він покінчив життя самогубством чи був убитий кіммерійцями, що захопили країну. Та навряд чи це узгоджується з його багатим похованням, знайденим у Туреччині.

Можливо, легенди про Мідаса в основі мають реальні відомості. Скажімо, його міфічна здатність все перетворювати на золото є художньо оброблена інформація про колосальне багатство царя, що володів золотими родовищами Фрігії. Розповідь про «ослячі вуха», можливо, свідчить про те, що у Мідаса були так звані дарвінові горбики — вирости на вушних раковинах, що надають вухам незвичайної форми.

Тепер Ви знаєте що означає фразеологізм «мідасів суд»  та зможете скласти речення з фразеологізмом «мідасів суд».

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: М

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *