Міф «Пігмаліон і Галатея» скорочено

Пігмаліон — у грецькій міфології скульптор, який створив прекрасну статую зі слонової кістки і закохався в своє творіння. «Пігмаліон і Галатея» можна прочитати повністю на нашому сайті.

 Міф «Пігмаліон і Галатея» скорочено

Пігмаліон був царем острова Кіпр, сином Бела і Анхіноі. Він вирізав зі слонової кістки статую і полюбив її. Робив їй подарунки, одягав в дорогий одяг, але статуя продовжувала залишатися статуєю, а любов нерозділеного. Під час свята, присвяченого Афродіті, Пігмаліон звернувся до богині з благанням дати йому жінку настільки ж прекрасну, як і виконана ним скульптура. Наважитися попросити оживити холодну статую Пігмаліон не наважився. Зворушена такою любов’ю, Афродіта оживила статую, яка стала дружиною Пігмаліона.

По одному з варіантів, дружина народила від Пігмаліона синів Пафосу, Кинира та доньку Метарму Згідно Овидию, Кінір був сином Пафосу. Також відомий варіант, згідно з яким Пафос не син, а дочка Пігмаліона.

Ім’я дружини Пігмаліона не згадується в древніх джерелах. Жан-Жак Руссо у своєму творі «Пігмаліон» (1762) назвав її Галатея.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: світова література

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *