Міф про Тесея скорочено

Міф про Тесея скорочено 

Від кровожерливих розбійників і хижих звірів рятує людей Тесей. Тесей вбиває Мінотавра (чудовисько з головою бика, який поїдає хлопців та дітей) і так Афіни позбавляються від цього страшного чудовиська.

Дитинство Тесея

У афінського царя Егея народився син Тесей. Тесей все своє дитинство провів з матір’ю трезенською царівною Ефрой. Батько, який жив далеко від Тесея, побоювався каверз з боку своїх племінників, які теж прагнули до влади. Перед розставанням з Ефой, Егей ховає під каменем свої меч і сандалі зі словами: «Коли мій син виросте і зможе зрушити цей камінь, розкажи йому хто його батько». У шістнадцять років Тесей відсуває камінь, забирає меч і сандалі і направляється в Афіни до свого батька. Досить подвигів здійснює Тесей поки йде до батька. По мечу Егей впізнає свого сина.

Подорож на Крит

Раз у дев’ять років афіняни повинні були для Мінотавра посилати сім хлопців і стільки ж дівчат. Афіняни відправляють човен під чорними втрилами до Мінотавра. На Крит відправляється Тесей, і вбиває Мінотавра. (Міф про Тесея і Мінотавра)

Трагічне повернення

Тесей убив Мінотавра в підземному лабіринті, звідки дуже важко вибратися. Але йому дала провідну нитку дочка критського царя Аріадна. І завдяки цій нитки Тесей знаходить вихід з лабіринту. Тоді Тесей викрадає Аріадну, в яку закохався (як і вона в нього) і вони пливуть до Греції. Але в дорозі вони розлучаються, можливо, це сталося з волі Посейдона. Засмутившись, Тесей забуває змінити прапор з чорного на білий, як просив його батько. Егей, побачивши корабель з чорним прапором, думає, що його син загинув у сутичці з Мінотавром і кидається в море. З тих пір Море називається Егейським.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Міфи
Коментарі:
  1. 9 месяцев ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *