Михайло Фрунзе біографія

Михайло Фрунзе біографія скорочено на українській мові партійного державного і військового діяча, військового теоретика викладена в цій статті.

Фрунзе Михайло коротка біографія

Фрунзе Михайло Васильович з’явився на світ 21 січня 1885 в місті Бішкек, Киргизія. У віці 12 років хлопчик втратив батька. Його мати, залишившись з 5 дітьми, всі сили поклала на їх освіту. Михайло закінчив гімназію із золотою медаллю. Мріяв стати економістом і навіть вступив до політехнічного Петербурзького інституту. У роки навчання захоплюється революційними ідеями.

У 1904 році вступає в члени партії РСДРП. Його відрахували з навчального закладу. Коли почалися маніфестації в Санкт-Петербурзі на Дворцовій площі, Фрунзе був в перших рядах. В партійних колах отримав прізвисько «товариш Арсеній». За свою діяльність був двічі засуджений до смерті, яку замінили на 10 років каторги в Олександрівській, Володимирській і Миколаївській в’язницях. Відбувши 7 років ув’язнення, Михайла Васильовича відправляють на поселення в район Іркутської губернії. Створивши тут підпільну організацію, тікає в Читу, де живе за підробленим паспортом. У Москву повертається в 1916 році.

Після закінчення Лютневої революції був призначений на пост начальника мінської поліції. Пізніше його обрали на пост Голови Ради депутатів.

У 1918 році Михайло Фрунзе став військовим комісаром в Ярославському військовому окрузі. Коли почалася громадянська війна, він очолив Туркестанську армію. Далі його переводять в Туркменію на Східний фронт.

Розгромивши війська Махно, був нагороджений орденом Червоного Прапора. Фрунзе проводить дипломатичні переговори з іноземною країною — Туреччиною, вперше за всю історію Радянської республіки.

Михайло Васильович Фрунзе помер 31 жовтня 1925 року в ході невдало проведеної операції по видаленню виразки шлунка.

Був одружений на Колтановській Софії, у шлюбі з якою народилося 2 дітей.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Держава

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *