Михайло Ісаковський біографія

Михайло Васильович Ісаковський коротка біографія російського поета викладена в цій статті.

Михайло Ісаковський коротка біографія

Михайло Васильович з’явився на світ 19 січня 1900 року в селі Глотовка (Ельнинський повіт, Смоленська губернія) в сім’ї селянина. Писати і читати хлопчика навчив місцевий священик. У гімназії він провчився всього два роки. Його перший вірш під назвою «Прохання солдата», було надруковано в 1914 році на сторінках московської газети «Новина». В цілому Ісаковський за творче життя видав багато віршованих збірок. У Смоленську в 1921 році було видано 3 маленьких книги поета.

Власне сам поет стартом своєї діяльності як літератора вважає 1924 рік, коли видав такі вірші як: «Родное», «Подпаски». У Москві в 1927 році світ побачила книга «Провід в соломі», в 1930 — збірка «Провінція», в 1931 — збірка «Майстри землі», в 1936 — збірка «Чотири бажання».

Особливо відрізняються твори Михайла Ісаковського, написані про Велику Вітчизняну війну. Багато віршів покладено на музику, вони стали навіть народними піснями, отримавши популярність у всьому світі. Це такі твори Михайла Ісаковського — «І хто його знає», «Катюша», «Вогник», «В прифронтовому лісі», «Вороги спалили рідну хату», «Летять перелітні птахи», «Знову завмерло все до світанку», «Ой , тумани мої … ».

Його вірші перекладалися на українську, білоруську та угорські мови. Сам М. Горький високо цінував талант Ісаковського.

Крім віршів, Михайло Васильович працював над теоретичними роботами про літературу. Найбільш його успішної книгою є «Про поетичну майстерність», в якій він виклав керівництво для молодих поетів щодо того, як писати.

Також Ісаковський займався літературними перекладами з білоруської, української та угорської мов. Будучи вже в похилому віці, Михайло Васильович видав книгу під назвою «На Ельнинской земле: Автобиографические страницы».

Ісаковський Михайло Васильович помер в Москві 20 липня 1973 року.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Письменники

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *