Михайло Калашников біографія

Калашников Михайло Тимофійович біографія коротка російського конструктора стрілецької зброї, доктора технічних наук, генерал-лейтенанта, творця автомата Калашникова викладена в цій статті.

Михайло Калашников біографія

Михайло Калашников народився 10 листопада 1919 року в селі Курья, що в Алтайському краї в багатодітній родині. Закінчивши 10 класів, він пішов працювати, щоб фінансово допомогти родині, на машинно-тракторну станцію. Після їде в Казахстан, знайшовши собі місце в депо Туркестано-Сибірської залізниці.

У 1938 році його призвали в армію на службу в Київському Особливому військовому окрузі,  в якості механіка водіїв танків. В армії проявилися винахідницькі здібності хлопця — Михайло сконструював спецзасіб до пістолета ТТ, прилад для обліку моторесурсу танкового двигуна. За останній винахід від Г. Жукова отримав іменний годинник в нагороду. Калашникова перенаправляють в Леніград.

З приходом Великої Вітчизняної війни всі відправлялися на фронт. Ким під час війни був Михайло Калашников? Командиром танка, який в битві 1941 року за Брянськом був поранений і відправлений у відпустку.

Конструктор Михайло Калашников не міг сидіти без діла і винайшов першу модель пістолета-кулемета. Після цього його направляють на військовий завод в Іжевськ, щоб контролювати виготовлення автоматів. Тут він і винайшов знаменитий на весь світ автомат «Калашникова» (АК), який вийшов з верстата в 1947 році. За винахід автомата Михайло Тимофійович був нагороджений Сталінською премією і орденом Червоної Зірки.

Також його авторству належить розробка кулеметів РПКС, РПКС-74, РПК 7 і РПК-74 і самозарядного мисливського карабіна «Сайга».

За свої винаходи отримав ступінь вченого, а саме Михайло Тимофійович став доктором технічних наук в 1971 році. Крім того, маючи звання генерал-лейтенанта, він був Лауреатом Ленінської премії, двічі Героєм Соціалістичної праці та Лауреатом Сталінської премії. Також Калашникову в 2009 році було присвоєно звання Героя Росії згідно з указом президента Д. Медведєва.

Якщо говорити про наукову сферу, то тут він теж має свої нагороди: членство в Міжнародній академії наук і Російської академії наук, членство в індустрії освіти і мистецтва США і багатьох інших міжнародних наукових закладах.

Є така приказка, що талановита людина талановита в усьому. Це стосується і Михайла Тимофійовича, який мав ще й письменницький талант. Він видав кілька книг і автобіографію, за що отримав членство в Союзі письменників Російської Федерації.

У 2013 році винахідник захворів і після тривалого лікування помер 23 грудня цього ж року.

Що стосується особистого життя. Конструктор Калашников одружений був двічі. Першою дружиною була Астахова Катерина Данилівна, вони познайомилися на роботі, коли Михайло Тимофійович ще працював на залізничному депо станції Мата. У шлюбі народився син Віктор. Незабаром дружина померла і, виїхавши працювати на завод в Іжевську, Калашников знайомиться зі своєю другою дружиною Катериною Вікторівною. Одружившись із нею, він забирає до себе сина. У шлюбі з Катериною народилося троє дітей — Неллі, Наталя (померла в автокатастрофі, Калашников дуже сумував про неї, Наталя була його улюбленицею) і Олена. Варто відзначити, що дружина Катерина Вікторівна була техніком-конструктором за освітою і займалася креслярськими роботами для свого чоловіка.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Наука

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *