Михайло Кутузов біографія скорочено

Михайло Кутузов біографія скорочено українською мовою викладена в цій статті.

Михайло Іларіонович Кутузов — російський полководець і дипломат,генерал-фельдмаршал і світлійший князь (з 1812).

Михайло Кутузов біографія коротко

Народився Михайло 5 (16) вересня 1745 в сім’ї сенатора Іларіона Голеніщева — Кутузова. Першу освіту отримав вдома. Потім же в 1759 році він вступив до Артилерійської і Інженерної шляхетської школи. Закінчивши школу, залишився викладати математику, незабаром став флігель — ад’ютантом, а пізніше — капітаном, командиром роти.

Недовго покомандувавши загонами, в біографії Кутузова настав надзвичайно важливий період — його перевели в армію Румянцева, яка вела війну з Туреччиною. Під керівництвом генерал — фельдмаршала, і навіть Олександра Суворова, Кутузов отримав незрівнянний військовий досвід. Почавши війну офіцером, незабаром він отримав звання підполковника.

У 1772 році його перевели в 2-у армію князя Долгорукого. Якщо розглядати подальшу коротку біографію Кутузова, то слід зазначити його повернення в Росію в 1776 році, отримання чину полковника. У 1784 році Кутузов отримав звання генерал-майора за успішну діяльність в Криму.

1788-1790 роки для Кутузова відрізнялися військовою насиченістю: він брав участь в облозі Очакова, боях під Каушанах, штурмі Бендер, Ізмаїла, за що отримав звання генерал-поручика. Також Кутузов брав участь в російсько-польській війні, багато викладав військові дисципліни, служив військовим губернатором.
В 1805 році почалася війна з Наполеоном. Будучи головнокомандуючим армії, здійснив марш — маневр до Ольмюцу. Потім же був розгромлений в Аустерлицькому бої. У 1806 році став військовим губернатором Києва, в 1809 — литовським губернатором.

У 1811 році в біографії М. Кутузова знову були розпочаті військові дії з Туреччиною. Турецькі війська були розгромлені, а Кутузов отримав графський титул. Під час Вітчизняної війни 1812 року Кутузов призначений головнокомандуючим всіх російських армій, а також отримав титул ясновельможного князя. Спочатку відступивши, Кутузов показав чудову стратегію під час Бородінської, а також Тарутинської битви. Армія Наполеона була знищена.

Михайло Іларіонович Кутузов помер 28 квітня (16 квітня за старим стилем) 1813 року, в Бунцлау (нині Болеславец), в Польщі.

Автор: Гнатюк У рубриці: Держава

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *