Михайло Зощенко біографія скорочено

Михайло Зощенко біографія скорочено на українській мові викладена в цій статті.

Михайло Зощенко біографія коротко

Михайло Зощенко — російський письменник і визнаний класик XX століття.

Михайло Михайлович народився 9 серпня 1894 року в Петербурзі в небагатій, але інтелігентній родині. Батько письменника був художником, а мати — актрисою і письменницею оповідань. Зощенко навчався в 8-й гімназії Петербурга, а потім в Імператорському університеті на юридичному факультеті. У віці 18 років був зарахований юнкером в Військове училище. Навчання було перервано початком Першої світової війни і Михайло пішов на фронт. Він брав участь у багатьох боях і отримав чимало поранень. Був нагороджений чотирма бойовими орденами.

Після революції 1917 року вступив в Червону Армію і служив у прикордонних військах аж до весни 1919 року. Тоді ж у нього виявилася серйозна хвороба серця, і він був змушений залишити службу. Після повернення, Зощенко став працювати телефоністом в прикордонній варті.

У 1920-ті роки стали з’являтися його збірки оповідань, серед них «Розповіді Назара Ілліча, пана Синебрюхова», «Сентиментальні повісті», «Історичні повісті», «Блакитна книга» і т.д. Публікації цих оповідань відразу прославили автора, і до середини 1920-х років він уже був одним з найбільш популярних письменників в країні.

Багато творів письменника були заборонені до видання, так як показували негативні сторони радянського суспільства. У період Другої світової війни Зощенко був в евакуації в Алма-Аті. Повернувшись до Москви, в 1943 році видав повість «Перед сходом сонця», яка зазнала різкої критики. В результаті в 1946 році постановою ЦК ВКП (б) всі роботи письменника були під забороною, сам він був виключений зі Спілки письменників і піддавався постійним нападкам. Зощенко тимчасово став займатися перекладацькою діяльністю. Лише в 1953 році після смерті І. В. Сталіна він зміг знову видавати книги.

Помер письменник у липні 1958 від гострої серцевої недостатності.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Письменники

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *