Мікеланджело цікаві факти

Мікеланджело цікаві факти з життя італійського скульптора, художника епохи Відродження ви дізнаєтеся в цій статті.

Цікаві факти  про Мікеланджело

1. Мікеланджело народився в сім’ї найбіднішого флорентійського дворянина Лодовіко Буонаротті. Через брак коштів ще грудну дитину віддали на утримання іншій подружній парі Тополіно. Саме вони навчили майбутнього генія розминати глину і працювати різцем раніше, ніж читати і писати. Сам Мікеланджело говорив своєму другові Джорджо Вазарі: «Якщо є що хороше в моєму даруванні, то це від того, що я народився в розрідженому повітрі вашої аретінської землі, та й різці, і молот, якими я роблю свої статуї, я витягнув із статуї моєї годувальниці «.

2. Відому статую Давида Мікеланджело створино зі шматка білого мармуру, який залишився від іншого скульптора. Цінний камінь перейшов в інші руки тільки тому, що колишній власник не зміг виконати роботу з цього шматка, після чого кинув його.

3. Коли в соборі Святого Петра встановили скульптурну групу «П’єта», місцеві роззяви почали сперечатися про авторство роботи. Молодого скульптора зачепило самолюбство, і одного разу в ночі він висік на сукні Діви Марії своє ім’я. До речі, це єдина підписана скульптура майстра.

4. Великий майстер часто скаржився на збитки, і його вважали бідною людиною. Все життя майстер економив буквально на всьому. У його будинку практично не було меблів і коштовностей. Однак після смерті скульптора з’ясувалося, що Мікеланджело зібрав цілий статок. Дослідники підрахували, що в сучасному еквіваленті його статок дорівнював десяткам мільйонам доларів.

5. У Сікстінській капелі Мікеланджело розмалював близько тисячі квадратних метрів стелі і далеких стін капели. На розпис стелі у художника пішло 4 роки. За цей час здоров’я майстра сильно погіршилось — при роботі величезна кількість фарби потрапляла в його легені і очі. Мікеланджело працював без помічників, цілодобово розписував стелю, забуваючи про сон, і спав на лісах, не знімаючи чоботи тижнями. По суті, це окремі фрески, але всі разом вони представляють композицію величезних розмірів на стелі будівлі. Так от знаменитий художник тримав усю цю картину в цілому та її окремі частини в голові. Не було ніяких попередніх ескізів і т.д.

6.Відмінною особливістю робіт Мікеланджело є оголена фігура людини. Вона виконана в найдрібніших деталях і вражає уяву своєю натуралістичністю. Однак на початку своєї кар’єри скульптор не знав особливостей людського тіла настільки добре. Йому довелося вивчати їх. І робив він це в монастирському морзі, де оглядав мертвих людей і їх нутрощі.

7. Є серед скульптур Мікеланджело і жіночі фігури. Однак вони дуже нагадують чоловічі тіла. Це пов’язано з тим, що художник просто-напросто не спілкувався з жінками до 60 років. Тільки на сьомому десятку він зустрів своє перше кохання і музу.

8. Мікеланджело в наші дні більше відомий як автор прекрасних статуй і виразних фресок; проте мало хто знає про те, що знаменитий художник писав не менш чудові вірші. Поетичне обдарування Мікеланджело проявилося повною мірою тільки під кінець його життя. До наших днів збереглося близько 300 віршів Мікеланджело.

Сподіваємося, що в цій статті ви дізналися щось цікаве про Мікеланджело.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *