Микола Чернишевський біографія скорочено

Микола Чернишевський коротка біографія викладена в цій статті.

Микола Чернишевський біографія скорочено

Микола Гаврилович Чернишевський — російський філософ-матеріаліст, революціонер-демократ, енциклопедист, публіцист і письменник.

Народився 12 (24) липня 1828 в Саратові в сім’ї священика. З дитинства Микола багато читав.

Кілька років майбутній письменник навчався в Саратовської духовної семінарії, а в 1846 році вступив на історико-філологічне відділення університету в Петербурзі. На становлення Чернишевського як письменника сильно вплинули французькі філософи Шарль Фур’є і Анрі де Сен-Сімон.

З 1850 письменник викладав в Саратовській гімназії, де паралельно проповідував революційні ідеї. У 1853 році він познайомився зі своєю майбутньою дружиною — О. С. Васильєвою. З 1854 року він був удостоєний посади викладача у Другому кадетському корпусі, проте пропрацював там недовго.

З 1853 року почалася літературна кар’єра Чернишевського. Його замітки стали з’являтися в «Вітчизняних записках», а також в «Санкт-Петербурзьких відомостях». З 1854 року друкувався в «Современнике» і намагався використовувати журнал як трибуну революційної демократії.

З 1858 році Чернишевський був першим редактором журналу «Військовий збірник». Разом з Герценом і Огарьовим він стояв біля витоків народницького руху, а також брав участь в таємному революційному гуртку «Земля і воля». З осені 1861 роки за ним таємно спостерігала поліція.

У червні 1862 він був заарештований за підозрою в складанні провокаційних прокламацій. Слідство у цій справі велося понад рік. За цей час Чернишевський не тільки вів запеклу боротьбу зі слідчою комісією, а й працював над своїм романом «Що робити» (1863), який пізніше був опублікований в «Современнике».

З 1864 року письменник був засуджений до каторжних робіт. Загалом увязнений був більше 20 років. У рідний Саратов він зміг потрапити лише в 1889 році.

 17 (29) жовтня 1889 року помер від крововиливу в мозок.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Письменники

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *