Микола Гарін-Михайлівський біографія

Микола Георгійович Гарін-Михайлівський —  російський письменник, есеїст, інженер, мандрівник.

Микола Гарін-Михайлівський біографія

Народився Микола 20 лютого 1852 в  Санкт-Петербурзі в сім’ї з дворянським корінням. Освіту отримав в Рішельєвській гімназії Одеси. Потім же вступив до Петербурзького інституту шляхів сполучень. Наступні кілька років провів у Болгарії, потім в Самарській губернії.

Пізніше вирішив брати участь у спорудженні Транссибірської залізничної магістралі. Група, якою керував Гарін — Михайлівський, вибирала шлях для прокладки магістралі (а саме — залізничного моста). Було прийнято рішення будувати поблизу сучасного Новосибірська, а район поблизу Томська не затвердили.

Перші твори були опубліковані в 1892 році (повість «Дитинство Тьоми», оповідання «Кілька років у селі»). Твір «Дитинство Тьоми» мав великий успіх, так що автор створив пізніше продовження — ще 3 частини: «Гімназисти», «Студенти», «Інженери». Крім того Гарін-Михайлівський публікував свої інженерні роздуми про будівництво залізниць в газетах. Свої враження від часу, проведеного в селі, письменник виклав у творах «Сільські панорами», «Кілька років у селі», «Нариси провінційного життя». Книги і повести Гаріна-Михайлівського просякнуті щирим оптимізмом.
Письменник багато подорожував по Далекому Сходу, після чого з’явилися його опису «По Кореї, Маньчжурії та Ляодунському півострові».

Помер Гарін — Михайлівський 10 грудня 1906.

Автор: Гнатюк У рубриці: Мистецтво

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *