Микола Гумільов біографія скорочено

Микола Гумільов біографія коротка українською мовою російського поета викладена в цій статті.

Микола Гумільов біографія скорочено

Микола Степанович Гумільов народився в дворянській родині 3 (15) квітня 1886 року в Крондштаті. Дитинство Гумільова пройшло в Царському селі. У 1903 році він вступив до Царськосельської гімназії. Закінчивши її, їде в Париж.
Першим опублікованим віршем Гумільова став «Я в ліс втік з міст». Перебуваючи в Парижі, він намагався видавати вишуканий на ті часи журнал «Сіріус».

Перша збірка віршів Миколи Гумільова була видана в 1905 році ( «Шлях конкістадорів» ) на власні кошти. У 1908 були опубліковані вірші Гумільова «Романтичні квіти». У віршах цього збірника знайшли відображення почуття до Анни Ахматової, з якою поет познайомився ще в 1903 році.
У 1908 він повертається з подорожей, вже сформувався літературно. Взагалі Микола Гумільов за своє життя побував у багатьох країнах, крім європейських — ще в африканських .
Відомий твір Гумільова «Капітани» видається в рамках книги 1910 «Перли». У квітні цього ж року одружується на Ахматовій, в 1912 році у них народжується син.
З початком Першої Світової війни добровільно йде на фронт, за хоробрість нагороджується Георгіївським хрестом. Служачи в Парижі в 1917 році, поет закохується в Олену дю Буше. Для Гумільова вірші збірки « До синьої зірці» знаменують собою найвищий розквіт любовної лірики. Вірші цього видання присвячені новій коханій. У серпні 1918 року розлучається з Ахматовою.
Деякий час поет працює у видавництві «Всесвітня література», викладає, виконує переклади з англійської, французької. У 1919 році одружується на Ганні Енгельгардт. Вірші Гумільова зі збірки «Вогненний стовп» (1921) присвячені другій дружині .

У серпні 1921 року в Гумільова арештовують за звинуваченням в участі в антиурядовій «таганцевій змові ». Через три тижні йому було винесено вирок про розстріл.  Розстріляний 26 серпня 1921 року під Петроградом.

Автор: Гнатюк У рубриці: Мистецтво

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *