Микола Хвильовий хронологічна таблиця

Микола Хвильовий хронологічна таблиця Хронологічна таблиця

Микола Хвильовий (справжнє ім’я Микола Григорович Фітільов) — український прозаїк, поет, публіцист, один з основоположників пореволюційної української прози. Хронологічна таблиця Хвильового допоможе визначити головні дати життя та творчості поета, його біографії дуже коротко.

Хронологічна таблиця Миколи Хвильового

13 грудня 1893 р.

Народився Микола Григорович Фітільов в селищі Тростянець на Харківщині (нині райцентр Сумської області) в родині вчителів. Закінчив Богодухівську гімназію.

1914-1917 р.

Брав участь у Першій світовій та громадянській війнах.

1919 р.

Вступив до КП(б)У. Одружується з учителькою Катериною Гащенко. Будучи комуністом, рішуче відмовився вінчатися, чим викликав велике невдоволення матері дружини.

1919 р.

У Харкові вийшло друком три збірки поезії

1921 р.

Залишає в Богодухові дружину та маленьку доньку і їде до Харкова і того ж року почав друкуватися під псевдонімом Микола Хвильовий. Збірка М. Хвильового — «Молодість».

1923 р.

Збірка прозових творів «Сині етюди»( «Редактор Карк», «Кіт у чоботях», «Солонський Яр», «Легенда», «Свиня»,»Чумаківська комуна»

1924 р.

Збірка оповідань «Осінь» («Елегія», «Я (Романтика)», «Силуети», «На глухім шляху» та _н..), повість «Санотарійна зона».

20 листопада 1925 р.

Один з організаторів «ВАПЛІТЕ» ( Вільна академія пролетарської літератури); започатковує літературну дискусію 1925-1927рр., яка від питання про якість літературних творів, порушеного М. Хвильовим, швидко перейшла на ідеологічну засаду й принципи розвитку української культурі: «Ми визнаємо українське відродження за необхідний і неминучий етап» (Микола Хвильовий)

1927 р.

Працівники ГПУ УСРР заводять справу-формуляр С-183, починається стеження за діяльністю Хвильового.

14 січня 1928 р.

ВАПЛІТЕ змушена «самоліквідуватись»

1927 р.

Роман «Вальдшнепи», ІІІ частина якого знищена урядовими органами

1928-1930 р.

Створив журнал «Літературний ярмарок». А у 1931 – журнал “Пролітфронт”

Травень 1933 р.

Арешт Михайла Ялового, друга й однодумця, колишнього президента ВАПЛІТЕ

13 травня 1933р.

Микола Хвильовий застрелився на знак протесту проти голодомору 1932—33 та арешту свого приятеля Михайла Ялового. Так закінчила рахунки з життям людина, яка трічи була під розстрілом

Оцініть статтю
Додати коментар