Микола Лобачевський біографія

Микола Лобачевський біографія скорочено українською мовою викладена в цій статті.

Микола Іванович Лобачевський (1792 — 1856) — математик, творець неевклідової геометрії,

Микола Лобачевський біографія коротко

Народився Микола Лобачевський 20 листопада 1792 в Ардатовському районі Нижньогородської губернії, а в 1800 році сім’я переїхала до Казані. Освіту отримав в казанській гімназії, яку він закінчив в 1807 році. Потім він вступив до Імператорського університету Казані.

Микола добре вчився, спеціалізувався на математиці і фізиці, так що в підсумку отримав червоний диплом магістра з даної спеціальності. У 1814 році, залишаючись в університеті, зайняв посаду ад’юнкта, а пізніше — професора. Як викладач математики, астрономії, фізики, Лобачевський високо цінувався в університеті. А в 1819 році став деканом свого фізико — математичного факультету.

У 1827 році Лобачевський став ректором Казанського університету. Цю посаду він обіймав до 1846. Так що крім читання лекцій Микола Іванович вирішує нагальні проблеми навчального закладу. Також Лобачевський займається математичними теоріями, розвиває неевклідову геометрію — гіперболічну. В алгебрі Лобачевским був розроблений спосіб наближеного рішення рівнянь. Також ним було отримано кілька теорем в математичному аналізі.

У 1832 році Лобачевський одружується на Варварі Олексіївні Моісеєвій. У подружжя народилось семеро дітей.

У 1846 році відсторонений від посади ректора університету залізничного транспорту України. Незабаром в біографії Лобачевського настав складний період — здоров’я погіршувався, а все статок було продано через борги.

12 (24) лютого 1856 року великий математик вмирає.

Автор: Гнатюк У рубриці: Математики

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *