Микола Пирогов досягнення

Цікаві факти про відомих людей

Пирогов Микола Іванович основні наукові відкриття визначного лікаря, основоположника військово-польової хірургії вплинули на медицину всього світу.

Пирогов Микола Іванович внесок в медицину

1. Ним було винайдено «операції Пирогова». Микола Іванович відкрив дисципліну «топографічної анатомії», розробив Атлас для хірургів, що дозволяє розглядати детальну анатомічну будову людського тіла.

2. 16 жовтня 1846 року здійснив перше випробування ефірного наркозу. У лютому 1847 в Росії почали проводити операції із застосуванням даної речовини. Пирогов навіть винайшов маску для вдихання ефірного наркозу, а хто не бажав користуватися інгалятором – вводив препарат всередину.

3. Пирогов створив сучасну хірургічну анатомію – він був першим хірургом, який закликав проводити операції не “на око», а грунтуючись на точному знанні розташування тканин в окремих областях тіла.

4. Микола Пирогов запровадив в Севастополі свою систему сортування поранених. Одним людям операції робили під відкритим небом, в бойових умовах, інших поранених евакуювали після надання першої медичної допомоги в глиб країни. За його ж наполяганням в армії було введено нову форму медичної допомоги – тепер з’явилися сестри милосердя. Тому Пирогова вважають засновником військово-польової медицини.

5. Запропонував новий спосіб бальзамування тіл померлих. Його самого бальзамували за цим способом і тіло Пирогова понад 100 років зберігається в його музеї.

6. Створив першу хірургічну клініку в Росії. Тут він заснував новий напрям – госпітальну хірургію.

7. Він був першим в світі хто застосував гіпсові пов’язки.

8. Пирогов – перший хірург, який займався лікуванням гнійних ран шляхом їх розкриття.

9. Микола Іванович є родоначальником остеопластичних операцій.

10. Досліджував роль кров’яного згустку в процесі відновлення порушень цілісності тканин організму.

11. Пирогов перший наполягав на застосуванні в лікуванні антисептиків.

Пирогов Микола Іванович внесок у розвиток біології та медицини здійснив неймовірно великий, врятувавши тисячі життів.

Оцініть статтю
Додати коментар