Микола Реріх біографія скорочено

Микола Реріх біографія скорочено українською мовою  російського художника, філософа, археолога, мандрівника і письменника викладена в цій статті.

Микола Реріх біографія коротко

Микола Костянтинович Реріх народився 27 вересня (9 жовтня) 1874 року в Петербурзі у сім’ї юриста. Там же закінчив гімназію, а потім юридичний факультет університету і паралельно Академію мистецтв у класі професора Архипа Куїнджі.

Потім продовжив навчання в паризькій студії Кормона. Реріх входив до складу об’єднання художників «Світ мистецтв», кілька років був його керівником.
Велику увагу Реріх приділяв археології, охороні старовини. Він написав безліч етюдів російських міст. Реріх не тільки писав живописні полотна, а також оформляв вистави в театрах, займався іконописом. Серед відомих його монументально-декоративних робіт — розпис церкви Святого Духа поблизу Смоленська.

У 1903—1904 роках Реріх здійснює велику поїздку Росією, що увінчалася численними етюдами старовинних архітектурних пам’ятників. Художник в них прагне перш за все передати потужність стародавніх кам’яних споруд, що пережили багато століть.

1903-06 за ескізами Реріха виконано дві мозаїки («Покрова») для церкви у с.Пархомівці на Київщині, 1910 мозаїки для Троїцького собору Почаївської Лаври.

Зібрання творів Реріха вийшло в 1914 році. Також Реріх писав  поеми, казки, притчі.
У 1920 році Реріх покинув батьківщину. Жив переважно в США. Потім багато подорожував по Азії, після чого з’явилися його книги «Шамбала», «Серце Азії» та інші. У 1929 році заснував інститут Урусваті.
Класичний стиль живопису Реріха проявився в серії картин « Майтрейя». Серед інших відомих картин Реріха — «Мадонна Оріфламма», « Матір світу».

13 грудня 1947 року Реріха не стало.

Автор: Гнатюк У рубриці: Мистецтво

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *