Микола Вінграновський цікаві факти

Микола Вінграновський цікаві факти з життя та творчості відомого українського письменника-шістедесятника, режисера, актора, сценариста та поета викладені в цій статті.

Цікаві факти про Миколу Вінграновського

Микола Степанович Вінграновський народився 7 листопада 1936 року в Миколаївській області, місто Первомайськ в родині селянина

У Миколи Вінграновського на правій руці був відсутній вказівний палець

Розвинути акторський талант Вінграновському допоміг О. Довженко, який помітив обдарованого Миколу та запропонував йому роботу на Київській кіностудії ім. О. Довженка в якості актора режисера та кіносценариста, Вінграновський створив близько 20 художніх та документальних фільмів.

Відомий Микола Вінграновський і як актор, режисер і сценарист. Він зіграв головну роль у художньому фільмі «Повість полум’яних літ», автором якого був Олександр Довженко. Він постановник низки художніх і документальних фільмів таких як: «Ескадра повертає на Захід», «Берег надії», «Тихі береги», а також він режисер документальних фільмів: «Голубі сестри людей», «Слово про Андрія Малишка», «Щоденник О. Довженка», «Чигирин — столиця гетьмана Богдана Хмельницького», «Гетьман Сагайдачний» та багато інших.

Вперше як поет проявив себе у 1957 році. Тоді було надруковано вірші Миколи Степановича у газеті «Літературна»

Микола Степанович Вінграновський є лауреатом Державної премії України імені Тараса Шевченка. Отримав її у 1984 році за прозові збірки для дітей. Також нагороджений Почесною Грамотою Президії Верховної Ради України. Він лауреат літературної премії «Благовіст» та премії Фундації Антоновичів (США)

Перша книжка віршів мала назву «Атомні прелюди»

Збірка поезій «Сто поезій» після проходження цензури вийшла друком із 99 поезіями замість 100

Закінчив інститут кінематографії у Москві та Київський інститут театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого

Перша дружина видатного письменника – Лідія Вінграновська (працювала стюардесою) – розповіла, що вони прожили блискуче життя, але незабаром розлучилися.

Друга дружина Олександра Білинкевич з Миколою Вінграновським прожила майже 50 років.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізнались щось цікаве про Миколу Вінграновського.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *