Микола Заболоцький біографія коротко

Микола Заболоцький біографія коротко

Микола Олексійович Заболоцький народився (24 квітня) 7 травня 1903 в Казані в сім’ї агронома. Дитинство письменника пройшло в Кізичеській слободі і в селі Сернур, недалеко від міста Уржум. Уже в третьому класі Микола видавав шкільний журнал, де друкував свої вірші.

Після закінчення реального училища в Уржуме в 1920 році, Заболоцький вступив до Московського університету відразу на два факультети — філологічний та медичний. Літературне життя Москви захопило поета. Він захоплювався наслідуванням то Блоку, то Єсеніну.

У 1921 році Заболоцький вступив до педагогічного інституту ім. Герцена в Ленінграді. За роки навчання зблизився з групою молодих авторів, «оберіутів» («Об’єднання реального мистецтва»). Всім членам цього об’єднання були властиві елементи алогізму, абсурду, гротеску. Участь у цій групі допомогло поетові знайти свій шлях. Навчання Заболоцький закінчив у 1925 році, маючи за душею, за його власним визнанням, «об’ємистий зошит поганих віршів». У наступному році його призвали на військову службу. dovidka.biz.ua
Служив він в Ленінграді, в 1927 році звільнився в запас. Незважаючи на короткостроковість армійської служби, він написав перші свої поетичні твори.

Перша книга його віршів, «Стовпці», вийшла в 1929 році і мала скандальний успіх. Кошти для існування давала робота в дитячій літературі — в 30-х роках він співпрацював у журналах «Їжак» і «ЧИЖ», якими керував Самуїл Маршак, писав вірші і прозу для дітей.

У 1938 році його репресували за безпідставним звинуваченням за антирадянську пропаганду і відправили працювати будівельником на Далекий Схід, в Алтайський край, Караганду. У цих важких умовах Заболоцький скоїв творчий подвиг: закінчив «Слово о полку Ігоревім».

У 1946 році Заболоцький повернувся в Москву; його відновили у Спілці письменників. Працював над перекладами грузинських поетів, відвідав Грузію. У 1950-і вийшли вірші «Неприваблива дівчинка», «Стара актриса» та ін., які зробили його ім’я широко відомим.
Однак здоров’я поета було сильно підірване засланням. У 1955 році у Заболоцького стався перший інфаркт, а 14 жовтня 1958 його серце зупинилося назавжди.

Також для підготовки до занять ви можете використовувати біографію в датах Заболоцького.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *