Миколай Коперник цікаві факти

Миколай Коперник цікаві факти

Миколай Коперник — польський астроном, математик, механік, економіст, канонік епохи Відродження. Найбільш відомий як автор геліоцентричної системи світу, що поклала початок першої наукової революції.

Народився в Торуні в купецькій сім’ї, рано втратив батьків.

У молодості в Падуї (Італія) Микола Коперник вчився на лікаря, хоча і не отримав ступеня лікара медицини. Однак на батьківщині він заслужив славу дуже обізнаного лікаря.

Микола Коперник довів, що Земля — ​​це одна з існуючих планет, а всі вони обертаються безпосередньо навколо Сонця.

Коперник був каноніком і дотримувався целібату. Проте, обітниця його безшлюбності була порушена молодою дівчиною Ганною — дочкою Шилиінга.

Знаменита книга Коперника «Про обертання небесних сфер» вийшла у світ за кілька днів до його смерті.

Праці, якій Коперник присвятив усе життя, вільно поширювалися серед громадян. Однак, було це до того моменту, поки церковні діячі не зрозуміли, як ці книги підривають авторитет релігії. Так, з того часу його передсмертна книга була введена під заборону.

У 1835 році завдяки папі Римському діяння Коперника мало церковне визнання.

Коперник був творцем гідравлічної машини. Так, він створив проект і безпосередньо курирував будівництво в Фромборке.

На честь Коперника названі деякі речі в природі. Так, в таблиці Менделєєва є елемент, який з’явився в 2009 році під назвою коперніцій.

Є й астероїд, який носить почесну назву на честь вченого.

Коперник також займався дослідженням законів грошового обігу. Цьому предмету він присвятив кілька спеціальних трактатів, так і не опублікованих за його життя. Він, зокрема, сформулював наступний економічний закон: «Найгірші гроші витісняють з обігу кращі».

Мало кому відомий факт, однак, в 1542 році у Коперника був параліч, що, власне, і стало для нього першим серйозним зривом у здоров’ї. Потім був інсульт, після чого він і помер.

Цікаво, що місце, де був похований Микола тривалий час ніхто не знав. І тільки в 2008 році завдяки аналізам ДНК вдалося з’ясувати, що Коперник похований у Польщі в кафедральному соборі.

Діяльність цього вченого залишила слід не тільки в науці, а й поза нею. Так, образ Коперника подобався багатьом художникам, які відобразили його на марках, грошах і сувенірах.

Безліч пам’ятників на честь Коперника прикрашають такі міста, як Краків, Варшава, Торун, Ольштен та ін. Крім того музеї з ім’ям ученого продовжують свою діяльність в Торуні і Фромброке.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *