«Мобі Дік, або Білий кит» скорочено

«Мобі Дік, або Білий кит» скорочено читати украінською

«Мобі Дік, або Білий кит» (1851) — роман Германа Мелвілла

Розповідь ведеться від імені американського моряка Ізмаїла, який пішов у рейс на кітобойному судні «Пекод», капітан якого, Ахав (відсилання до біблійного Ахава), одержимий ідеєю помсти гігантському білому киту, вбивці китобоїв, відомому як Мобі Дік (в попередньому плаванні з вини кита Ахав втратив ногу, і з тих пір капітан використовує протез). Протез був виліплений з щелепної кістки кита. Мобі Дік є ворогом усіх китобоїв, він потопив безліч суден і вбив і покалічив багатьох матросів.

«Пекод» залишає гавань в холодний день Різдва. Ізмаїл вперше вийшов в море на кітобійному судні і спостерігає особливості промислового судна, роботи і життя на ньому.

Ахав наказує постійно спостерігати за морем і обіцяє золотий дублон тому, хто першим помітить Мобі Діка. На кораблі починають відбуватися зловісні події. Випавши з човна під час полювання на китів і провівши ніч на бочці у відкритому морі, божеволіє юнга корабля, хлопчик Піп.

Друг Ізмаїла, гарпунника Квікег, тяжко захворівши від роботи в сирому трюмі, відчуває наближення смерті і просить тесляра виготовити йому непотоплювану труну-човен, в якому він міг би пуститися по хвилях до зоряного архіпелагу. А коли несподівано його стан змінюється на краще, непотрібну  труну вирішено засмолити, щоб перетворити у великий поплавець — рятувальний буй. Новий буй, як і належить, підвішений на кормі «Пекода», це  дивувало всі команди зустрічних судів.

Капітан Ахав намагається дізнатися в усіх зустрічних кораблів, чи не бачили вони Мобі Діка? Для нього він втілення зла, хоча не всі поділяють і розуміють бажання помсти.

Зрештою «Пекод» наздоганяє Мобі Діка. Погоня триває три дні, за цей час три рази команда корабля намагається загарпунити Мобі Діка, але він кожен день розбиває вельботи. На другий день гине перс-гарпунер Федалла, який передбачав Ахаву, що він піде перед ним. На третій день, коли корабель дрейфує неподалік, Ахав б’є гарпуном Мобі Діка, заплутується і тоне. Мобі Дік повністю знищує корабель і весь екіпаж, крім Ізмаїла. Від удару Мобі Діка тоне і сам корабель разом з усіма, хто на ньому залишався.

Ізмаїла рятує порожня труна, яка як пробка спливає поруч з ним — схопившись за неї він залишається в живих. На наступний день його підбирає пропливаюче повз судно «Рахіль».

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *