Моем «Театр» скорочено

Вільям Сомерсет Моем «Театр» скорочено читати українською Ви можете за 4 хвилини.

Моем «Театр» скорочено

Театр — найвідоміший роман англійського письменника Сомерсета Моема, написаний в 1937 році. Тонка, іронічна історія блискучої, розумної актриси, яка відзначає «кризу середини життя» романом з красивим молодим чоловіком.

Головна героїня роману — Джулія Лемберт. Їй 46 років. Вона найзнаменитіша театральна актриса Англії, життя якої вдалося.

У неї є сім’я: успішний чоловік Майкл, власник і режисер театру «Сіддонс», де грає Джулія, дорослий освічений син Роджер, є слава і море шанувальників.

Свої почуття героїня виявляє в основному на сцені. Чоловік Майкл закритий, стриманий, практичний і любов Джулії до нього згасла.

Джулія знайомиться з молодим бухгалтером Томасом Феннелом, який молодший за неї на 25 років. Джулія закохується і з головою занурюється в охопивші її почуття. Вона обдаровує коханого, наближає його до своєї сім’ї, іноді забуваючи про пристойність.

Поступово Джулія зауважує, що відносини з Томом вдарили по її репутації, про них пліткують і, що найнеприємніше, пліткують в основному через його марнославство. Джулія змушена подивитися правді в очі. Вона зізнається собі, що Том її не любить, пристрасть його пройшла, а Джулія була для нього в першу чергу лише «перепусткою» в світ богеми і аристократії.

Потім Джулія дізнається, що Том зраджує їй. Він захопився молодою актрисою Евіс Крайтон, і за допомогою Джулії влаштовує її в театр «Сіддонс».

Найболючішим для закоханої жінки стає те, що це не просто інтрижка. Том збирається мало не одружуватися на молодій бездарній актрисі. Саме це стає останнім ударом для Джулії.

Переживши бурю емоцій, Джулія, як сильна мудра жінка справляється з почуттями до Томаса. Роман закінчується тріумфом героїні в спектаклі, в якому дебютувала Евіс Крайтон. Джулія віртуозно «вбиває» дебют Евіс.

В кінці роману Джулія, яка розчарувалася в щирих почуттях, вимовляє: «Кажуть: гра — удавання. Це удавання і є єдина реальність ».

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *