Мольєр цікаві факти

Мольєр: цікаві факти

Жан-Батіст Мольєр цікаві факти з життя (біографії) ви дізнаєтеся в цій статті.

Жан-Батист Поклен (псевдонім — Мольєр (13січня 1622- 17лютого 1673) — французький комедіограф XVII століття, творець класичної комедії, за професією актор і директор театру, більш відомого як трупа Мольєра.

Народився в сім’ї придворного шпалерника. Здобув юридичну освіту, але обрав професію актора.

Перший театр, створений Мольєром і сім’єю Бежар, провалив свої виступи в Парижі і був змушений поневірятися.

Мольєр був дотепною людиною, він любив висміювати дрібні недоліки людей

Поневіряння Мольєра по французькій провінції протягом 13 років (1645-1658) в роки громадянської війни (фронди) збагатили його життєвим і театральним досвідом.

Трупа Мольєра дебютувала у Луврському палаці в присутності Людовика XIV. Загублений фарс «Закоханий лікар» мав величезний успіх і вирішив долю трупи: король надав їй театр Пале-Рояль.

Паризький період діяльності Мольєра відкривається одноактною комедією «Смішні жеманніци», яка мала в той час великий успіх.

Найтрагічніша історія в житті Мольєра — історія його одруження. Жан-Батист одружився на дочці Мадлен Бежар Арманде, яка могла бути його дочкою (була на 20 років молодшою). Арманда Бежар зрадила Мольеру в його власному будинку.

Написана смертельно хворим Мольєром, комедія «Уявний хворий» — одна з найвеселіших і життєрадісних його комедій. На її 4-му поданні 17 лютого 1673 Мольєр, що грав роль Аргана, відчув себе погано і не дограв спектаклю. Він був перенесений додому і через кілька годин помер.

Паризький архієпископ заборонив ховати грішника (актори на смертному одрі повинні були приносити покаяння) і відмінив заборону тільки за вказівкою короля. Найбільшого драматурга Франції поховали вночі, без обрядів, за огорожею кладовища, де ховали самогубців.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *