Молюски цікаві факти

Молюски (від лат. Molluscus — м’який) — тип безхребетних тварин. Тіло у більшості молюсків вкрите раковиною , їх більше 130 тис. видів . Мешкають в морях , прісних водоймах і на суші. Багато молюски — їжа риб , птахів і ссавців ; деякі вживаються в їжу людиною ( устриці , мідії , кальмари , гребінці та ін.)

Молюски — це дивовижні істоти, здатні уразити нас своєю красою. Безліч цікавих фактів про молюсків ви сьогодні відкриєте для себе.

Цікаві факти про молюсків

1 . Найбільший коли-небудь спійманий молюск важив близько 340 кілограм. Він був виловлений в Окінаві, Японія в 1956 році.

2 . Найстаріший спійманий людиною молюск, за оцінками вчених мав вік в районі 405 років.

3 . Вік молюсків можна визначити за кількістю кілець на стулці раковини. Кожне кільце відрізняється від попереднього за рахунок особливостей їжі споживаної в цей період, стану екології, температури і кількості кисню у воді.

4 . Основним видом їжі молюсків є планктон , який вони фільтрують з води.

5 . Молюск — хижак рапана прибув в Чорне море в 1947 році з Японського моря на днищах перекинутих звідти радянських торпедних катерів і до теперішнього часу з’їв майже всіх устриць, мідій і морських гребінців. Так сильно розплодитись рапана змогла тому, що внаслідок невисокої солоності води в морі відсутні її природні вороги — морські зірки.

голожаберные моллюски6. Голожаберні молюски налічують близько 3000 видів, красиві і отруйні мешканці морів, характеризуються повною відсутністю панцира . Однак зовнішній вигляд оманливий. Голожаберні молюски дуже отруйні, від одного дотику до них може зійти шкіра з руки. Ще однією особливістю цих істот, є наявність статевих органів на хвості і на голові. Розміром ці молюски бувають від 6 міліметрів до 31 сантиметрів. Харчуються голожаберні молюски водоростями, анемонами і навіть іншими молюсками. Своїм красивим забарвленням вони зобов’язані том що вживають в їжу.

7. Символ @, який ми іменуємо «собачка» , корейці називають «веселим равликом».

8. Найкрасивіша, але смертоносна морська оса в Австралії — сама отруйна медуза всього світу. Недалеко від узбережжя Квінсленд з 1880 року від її отрути загинуло 66 осіб.

9. На Кубі знайшли надзвичайно цікавий молюск, який випромінює світлові сигнали під час подразнення .

10. Шум моря в сувенірних раковинах молюсків — це шум навколишнього вас середовища, яка резонує з порожнинами раковини. Цього ефекту можна домогтися без панцира молюска , приклавши до вуха зігнуту долоню або кухоль.

11. Завдяки зміні своєї раковини молюски здатні підтримувати температуру тіла, не даючи їй піднятися до летального порога в +38 градусів. Причому це відбувається навіть тоді, коли повітря прогрівається до +42 .

11 . Моллюскі неймовірно сильні. Якби людина володіла такою ж силою, то п’ятдесяти кілограмова людина могла б спокійно поднятся вгору по сходах з вантажем в пів-тонни.

Цікаві факти про двостулкових молюсках

 • молюски двохстулковІснує понад 3000 видів двостулкових молюсків. Кулінарне застосування мають: мідії ; устриці; гребінці.
 • Деякі види двостулкових молюсків застосовуються для очищення води і виготовлення тканини.
 • Стародавня народна медицина використовувала м’ясо мідій в лікувальних цілях: рекомендувалося прикладати шматочок молюска до місця запалення чи болю.
 • Устриці можуть змінювати стать . Один сезон жінка, другий — чоловік.
 • Устриця за один сезон може призвести близько мільйона яєць. Однак тільки одиниці зможуть вижити і дорости до дорослого стану.
 • Деякі різновиди гребінців мають десятки блакитних очей по краях раковини. За допомогою них , гребінці можуть помічати хижаків і вчасно втекти.
 • Двостулкові молюски можуть пересуватися. Гребінці, наприклад, ритмічно стискаючи стулки і викидаючи струмінь води можуть відплисти досить далеко від своїх ворогів — морських зірок.
 • Найбільшим у світі двостулковим молюском є трідактна гігантська ( Tridacna gigas ). Її вага може досягати 333 кг, а ширина раковини до 2 метрів. Часто раковину трідактни використовують як дитячу ванну. У соборі Паризької богоматері раковина трідактни служить купіллю для хрещення. Існує думка, що трідактна небезпечна для дайверів, так як може затиснути руку водолаза між стулок. Однак насправді для дайверів вона не представляє небезпеки, хіба що для занадто повільних або нерозважливих .
 • У Франції , Англії в I половині 19 століття устриці вважалися їжею для бідняків, які не могли собі дозволити купити м’ясо. Однак вилов цих молюсків без контролю призвів до різкого скорочення популяції цих особин і в II половині 19 століття вони дуже подорожчали , ставши при цьому делікатесом.
 • Першим показником свіжості устриць є щільно закрита раковина: якщо в ній є хоча б крихітна щілина, значить, устриця протухла.

Цікаві факти про черевоногих молюсків

брюхоногие моллюски

 • Черевоногі — найчисленніший і різноманітний клас молюсків. Вони освоїли всі середовища існування, крім повітряного.
 • У равлика, молюска класу черевоногих , близько 25 000 зyбов .
 • Найбільшим брюхоногим зябровим молюском є Syrinx aruanus для якого відомі особини з раковиною в 80 см довжиною і вагою в 18 кг.
 • Найбільшим наземним молюском є Achatina fulica , розмір ноги якого може досягати 39 сантиметрів , при вазі в 900 грам .
 • Деякі рослини запилюються молюсками. Так селезеночек , який росте в наших лісах запилюється слимаками і равликами.

Цікаві факти про головоногих молюсків

 • Головоногі — в більшості своїй хижі морські тварини , вільно плаваючі в товщі води ( кальмари , восьминоги )
 • У восьминога прямокутні зіниці.
 • Восьминіг для того, що б сховатися від своїх ворогів, може підлаштуватися під колір грунту або води, змінивши текстуру і колір своєї шкіри.

гигант кальмар

 • Найбільший молюск у світі (він же саме велике безхребетне світу ) — гігантський кальмар під назвою Architeuthis dux . Його довжина складає більше 18 метрів. А очі розміром з футбольний м’яч. Він живе в прибережних водах Тихого океану. Якщо вірити легендам , то цей кальмар вважався міфічною істотою , і перші згадки про нього з’явилися ще в 1555 році. Багато вчених довго сумнівалися в його існуванні, поки в 2007 році група японських учених не змогла його сфотографувати. В даний час в одному з Британських музеїв природознавства зберігається 9 — тиметровий екземпляр.

танцующый кальмар

 • У кухні Японії існує дуже цікаве блюдо під назвою «танцюючий кальмар». Щойно вбитого молюска поміщають в чашу з рисом, поливають зверху соєвим соусом і саме в цей момент кальмар починає свій танець, перебираючи щупальцями. Цей ефект пояснюється незвичайною будовою нервових волокон, які навіть після своєї смерті реагують на натрій, що міститься в соусі, і цим змушують м’язи скорочуватися.
 • Восьминоги — дуже розумні молюски , вони здатні розрізняти форми різних геометричних фігур, звикають до людей і навіть іноді стають ручними. Ці молюски вельми охайні, завжди дбають про чистоту в своїх оселях, змиваючи весь бруд струменем води, яку самі випускають, а відходи складають зовні в «купки».

Тепер ви знаєте цікаві факти про молюсків, сподіваємося ви дізналися багато нового, а якщо ви можете доповнити дану статтю, лишайте інформацію в коментарях. 

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про тварин

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *