Мона Ліза опис картини

«Мона Лиза» — портрет молодої жінки, картина одна з найвідоміших творів живопису у світі. Відноситься до епохи Відродження. Виставлена в Луврі (Париж, Франція).

Повна назва картини — Портрет пані Лізи дель Джокондо. Хто ж автор картини Мона Лиза?

Хто автор Мона Ліза

Автор Мона Лиза — італійський художник Леонардо да Вінчі, близько 1503 року.

Мона Ліза опис картини

Картину Мона Ліза неможливо описати словами: чим довше ви дивитеся на неї , тим більше захоплюєтесь.

Як і багато картин того періоду, цей портрет не уникнув руйнівної дії часу, нанесених руками невмілих реставраторів . Але незважаючи на все це , він не втратив своєї особливої краси і чарівності, і прекрасне обличчя все ще випромінює спокійну і зачаровує посмішку.

Розміри картини Мона Ліза: Картина — всього лише 30 дюймів у висоту , і Мона Ліза зображена сидячою на низькому стільчику ; її тіло повернене вліво , права рука спирається на лівому передпліччі. Особа звернено до глядача злегка під кутом , тоді як карі очі дивляться прямо на вас.
Каштанове волосся, розділені на проділ посередині і гладко зачесане до скронь , спадають красивими м’якими локонами на плечі . Прозора вуаль накинута на голову і в’ється поверх плечей . Топ спочатку зеленуватого кольору з глибоким вирізом оживлено більш світлими рукавами , які колись, мабуть, були жовтими .

На задньому плані — фантастичний краєвид з пагорбами і горами , теплих і м’яких тонів , над ним поступово світлішає небо. Дві колони по краях пейзажу закриває нинішня рама картини. У цьому полотні прекрасні всі деталі , але увагу насамперед захоплює особа .

Відомий італійський архітектор і історик Вазарі , що жив в ту блискучу епоху , так писав про « Моні Лізі » :
« Леонардо погодився написати для Франческо дель Джокондо портрет Мони Лізи , його дружини. Він писав його чотири роки і потім залишив , не завершивши . Зараз цією картиною володіє французький король Франциск . Той , хто хоче дізнатися , як близько мистецтво може підійти до природного оригіналу, повинен уважно розглянути цю прекрасну голову.
Всі деталі її виконані з найбільшим ретельністю . Очі мають той же блиск і так само зволожені , як у житті. Навколо них ми бачимо слабкі червонувато -сині круги , а вії могли бути написані тільки дуже майстерною пензлем. Можна помітити , де брови ширше , а де стають тоншими , з’являючись з пор шкіри і закруглюючись донизу. Все настільки природно , наскільки це взагалі можна зобразити . Маленькі , красиво вирізані ніздрі , рожеві і ніжні , виконані з найбільшою правдивістю . Рот , куточки губ , де рожевий відтінок переходить в природний живий колір обличчя , написані так чудово , що здаються не намальованими , а як би живою плоттю і кров’ю.
Тому, хто уважно дивиться на впадинку на шиї , починає здаватися , що він ось-ось зможе побачити биття пульсу . Дійсно , цей портрет написаний так досконало, що змушує будь-якого сформованого художника , та й взагалі будь-якого , хто на нього дивиться , тремтіти від хвилювання .

Мона Ліза була безмежно красива, і Леонардо завжди запрошував на сеанси кого-небудь , хто міг грати і співати або жартувати , щоб її обличчя не виглядало втомленим і нудним , що часто буває , коли позують для портрета .
Навпаки , чарівна усмішка грає на цьому обличчі , і здається , що воно — творіння Неба , а не рук людських , і що більш всього дивно — воно повно життя ».

Такі слова Вазарі , що мають величезне значення і достовірність , тому що в його час полотно знаходилося в чудовому стані.

Хто зображений на картині Мона Ліза

Моні Лізі було 24 роки , коли в 1503 році почав створюватися її портрет , а Леонардо тоді був 51 рік. Картина так і не була закінчена і залишалася у Леонардо , а пізніше перейшла до Франциску Першому, королю Франції.
Багато віддали б все , щоб володіти цією картиною. Одним з таких людей був герцог Букінгемський . Пізніше це призвело до драматичної історії крадіжки картини з Лувру з подальшим її поверненням .
Будучи вищою точкою , вершиною творчості Леонардо , це полотно є ніби кристалізацією його генія , таємних думок та натхнення.
Про Моні Лізі відомо дуже мало , крім кількох незначних фактів , і тому важко відповісти на дуже важливе питання , що часто ставиться і обговорюваний : чи була вона просто красивою моделлю для Леонардо або ж вона була його музою і навіть любов’ю , у що багато хто хотів би вірити .
Є деякі факти , що підтверджують правильність останнього припущення , і це , можливо , пояснює особливу чарівництво картини. Але яка б не була правда , якою чудовою , має бути , була вона особистістю , якщо зуміла викликати все краще в цьому гіганті Ренесансу ! Вона допомогла цьому генію залишити нащадкам унікальний шедевр , надихаючий тисячі і тисячі людей протягом століть . Величезне вплив оточуючих людей на художників занадто добре відомо , навіть якщо самі ці люди залишалися в тіні. Взаємодія особистостей моделі і художника , особливо якщо їх пов’язує взаємна симпатія і потяг , часто призводить до створення шедеврів.
У даному випадку Моні Лізі було дано пробудити в Леонардо таке натхнення , що він створив одне з найпрекрасніших скарбів світу . Безсмертний ореол , що оточує всі творіння цього видатного генія , підтверджують його власні слова: «Якщо людина доброчесна , що не проганяйте , а почитайте його , щоб у нього не було причин залишити вас . Якщо ви зустрінетеся з такими людьми — почитайте їх , так як вони Боги на цій Землі і гідні такої ж поклоніння , як священні статуї і образи ».

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Мистецтво автор
Коментарі:
  1. 3 месяца ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *