«Московський дворик» опис картини

Твір по картині Полєнова «Московський дворик«, її опис ви можете прочитати в цій статті.

«Московський дворик» опис картини

«Московський дворик» — міський пейзаж російського художника — Василя Полєнова, написаний в 1878 році. Картина зберігається в Третьяковській галереї. Вона є однією з найвідоміших картин Полєнова.

На картині Полєнова зображений буденний московський дворик на початку літа дев’ятнадцятого століття. Все пронизане сонячним світлом. Сонце світить ніжно і м’яко, так як ще не зійшло високо над горизонтом. По яскраво-блакитному небу біжать перисті хмари.

На дальньому плані картини за старим сараєм зображена п’ятиглава церковця і дзвіниця. І церква і дзвіниця білого кольору із золотими куполами. Художник використовує контраст темного тону сараю з білою церквою. Так підкреслюється ошатність, легкість церкви і в той же час її уютність. Справа на дальньому плані видно дахи будинків і ще одна, така ж біла і ніжна церква.

Весь дворик — це невелика галявина з сараєм, будинком і колодязем. Неподалік від сараю кінь, запряжений в сани. Створюється враження, що господарі недавно запрягли її і скоро поїдуть кудись. Вдалині йде жінка з відром, поруч з нею розташований білий будиночок.

По центру, широку стежку перетинає більш вузька стежинка, яка веде до колодязя. На середньому плані дворика, в смарагдово- зеленій траві, затіяли гру два малюка , через стежку на галявині розташувався маленький малюк і плаче, а на нього ніхто не звертає уваги. На передньому плані стоїть хлопчик і щось дуже уважно роздивляється. Біля палісадника з парканом, старий колодязь з дерев’яною кришкою, а за ним паркан з якого звисають зелені лопухи.

Василю Поленову вдалося на цій картині зобразити відчуття руху. Здається, що все на картині «Московський дворик» рухається, що жінка з відром іде стежкою, діти грають, конячка переминається з ноги на ногу. Дворик викликає відчуття справжнього сільського привілля . За словами мистецтвознавця Т. В. Юрової, «В. Д. Полєнов вклав в полотно всю силу своєї любові до людей і до життя, саме ця любов робить поетичними самі звичайні прозові речі».

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: П

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *