Набутий імунітет

Чим відрізняється активний імунітет від пасивного Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Що таке імунітет?

Імунітет — це унікальна здатність імунної системи людини рятувати організм від чужорідних генетичних об’єктів. Також він забезпечує гомеостаз в організмі на молекулярному і клітинному рівні організації.

З еволюцією і появою нових вірусних захворювань, людині часто проводять імунізацію. Тобто створюють штучний імунітет для боротьби з небезпечними мікроорганізмами. Згодом, в рамках імунізації створюється набутий імунітет, який ділиться на пасивний і активний.

Щоб знати різницю між двома видами імунітету, необхідно врахувати їх деякі особливості.

Пасивний імунітет — особливості:

  • Виникає в людському організмі після  введення спеціальних сироваток. Він розвивається дуже швидко, існуючи рівно стільки, скільки існують антитіла, введені разом з препаратом.
  • Пасивний імунітет є в організмі новонароджених. Через плаценту матері він отримує антитіла від тих захворювань, від яких була вакцинована мати. Коли малюкові виповнюється 3 місяці, такий вид імунітету починає згасати. У 6 місяців він повністю зникає.
  • Формується штучно

Активний імунітет — особливості:

  • Розвивається в організмі людини за рахунок активізації власних антитіл
  • Виробляється довгий час і зберігається назавжди
  • Він є генетичним імунітетом і передається у спадок

Найголовнішою відмінністю між цими двома видами імунітету те, що перший вид з часом згасає, а активний зберігається на все життя. Також, останній передається у спадок, дозволяючи наступному поколінню уберегтися від шкідливих мікроорганізмів.

Сподіваємося, що цієї статті Ви дізналися, чим відрізняється активний імунітет від пасивного.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Анатомія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *