Наталена Королева цікаві факти

Цікаві факти про відомих людей

Наталена Королева цікаві факти з життя та творчості (біографії) української письменниці викладені в цій статті.

Наталена Королева цікаві факти

Мама дівчинки померла через 5 годин після її появи  на світ, а вражений цією подією  батько  не захотів бачити доньки і як учений-ентомолог та член Паризької  академії наук  подався в тривалі наукові мандри  по Цейлону, Індії та Африці. Близько 17 років вона не бачила свого батька.

Наталена виховувалася в монастирі Нотр-Дам де Сіон у французьких Піренеях майже дванадцять років. Там вона вивчала мови, філософію, історію, археологію, медицину, музику, співи. Часто вона бувала у своїх іспанських родичів, вчилася їздити верхи, фехтувати, стріляти.

Наталена знала 9 іноземних мов – іспанську, французьку, латинську, італійську, арабську мови, з дитинства пам’ятала українську й польську. В сім’ї розмовною була французька.

 Мала три дипломи про вищу освіту – археології й малярства (після вишів Петербурга) та медицини, яку вивчала в Парижі. Крім того, співала в професійних оперних трупах того ж Петербурга, Парижа, Києва, Венеції.

Як археолог брала участь у розкопках легендарної Помпеї, Десятинної церкви в Києві.

Під час Першої світової війни, вступивши до Червоного хреста, перебувала на фронті як лікар у складі російської армії. Тричі була поранена й нагороджена Георгіївським хрестом “За хоробрість”.

Натанела брала уроки музики в Миколи Лисенка. На пам’ять він подарував їй невеличку музичну мініатюру «Зоря з місяцем» з надписом: «Моїй учениці».

Наталена відвідувала лекції в Академії мистецтв, одержавши диплом «вільного художника», мала свої художні виставки в Петербурзі та Варшаві.

У Празі вона зустрілася з українським письменником і видавцем Василем Королевим-Старим. Вони одружилися, придбали скромний будиночок на околиці містечка Мельник біля Праги. Тут і прожили до кінця днів своїх.

Після Другої світової війни, залишившись без засобів до існування. Н. Королева давала приватні уроки французької та іспанської мов. Працювала на невеликому підприємстві, де плела кошики, розсипала крупи у мішечки.

Усе життя Наталена Королева колекціонувала й розкішно  втілювала у власних художніх текстах різнорідні історичні легенди. За освітою вона була археологом, тож особливості всіх давніх культурних епох не були вигаданими, а базувалися на її фахових дослідженнях.

Оцініть статтю
Додати коментар