Навіщо потрібні зародкові оболонки?

Навіщо потрібні зародкові оболонки Ви дізнаєтесь з цієї статті.

Зародкові оболонки відіграють дуже важливу роль у формуванні майбутнього організму, адже виконують ряд важливих функцій:

* захисну

* живильну

* беруть участь у формуванні сечового міхура (у ссавців та людини) та клоаки (у птиць та плазунів)

* забезпечує обмін речовин між організмом матері та плода

Що таке зародкові оболонки?

Зародкові оболонки – це спеціальні оболонки, які присутні у більшості видів безхребетних тварин, акулових риб та у всіх вищих хребетних тварин і людини, що забезпечують життєдіяльність зародка та забезпечують його від різного виду механічних пошкоджень.

Варто відзначити, що зародкові оболонки утворюються не під час дозрівання яйцеклітини, а в період зародкового розвитку з клітини зародка.

Зародкова оболонка складається з декількох шарів, які виконують окремі функції:

  • амніон або водна оболонка
  • хоріон
  • аллантоїс

Водна оболонка формується бічними складками позазародкової ектодерми та зародковими листками бічних пластинок. Останні підводяться і змикаються над зародком. Також амніон може формуватися шляхом утворення порожнини серед зародкових кліток, які поступово перетворюються в ту оболонку, яка захищає зародок і живить його, захищаючи від висихання та зіткнення з іншими оболонками.

Хоріон утворений зовнішніми стінками водної оболонки. Він безпосередньо контактує зі стінкою матки. Відповідає за правильний обмін речовин між організмом матері та плоду. Хоріон характерний тим, що має специфічні ворсинки, які вростаючи в тканину матки утворюють плодову частину плаценти.

Аллантоїс представляє собою задній відділ кишкової трубки плоду. Саме там збираються продукти обміну речовин зародка. Також у мезенхімі аллантоїса утворюють судини пуповини та сечовий міхур чи клоака.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізнались навіщо потрібні зародкові оболонки.

Оцініть статтю
Додати коментар