Найбільша людина в Україні

Найбільша людина в Україні — Леонід Стадник (зріст 2, 57 м) міг би стати найвищим у світі, але він відмовився від вимірювання.

Такий зріст завдає багато незручностей в повсякденному житті (одяг та взуття 60-го розміру потрібно шити на замовлення, користуватися громадським транспортом не зручно, і т.д.). 

Життя найбільшої людини України

Леонід Стадник живе за 210 км від Києва, в глибинці Житомирської області. Вирощує виноград у тутешніх широтах і бачить у цьому сенс свого життя. Він свідомо вирішив не робити з себе ходячого пам’ятника. Тим більше, що ходити йому завжди було складно — хвороба акромегалія (порушення функцій гіпофізу) створює величезне навантаження на ноги. У Леоніда — 62-й розмір взуття, і в 2007 році він навіть обморозив ноги, не маючи відповідного розміру чобіт. Пізніше зламав гомілку — в результаті накладення гіпсу одна нога стало трохи коротшою за іншу. З тих пір багато чого змінилося на краще, і нині світовий рекордсмен одягнений і взутий, причому взуття йому шили навіть у Бельгії. Проте нещастя тієї зими вартувало Стаднику роботи — він був сільським ветеринаром.

Зараз Леонід також працює на землі, як і працював усе життя — звик. Життя в українській провінції нелегке, і персонально Стаднику доводиться важко. Проте, статус знаменитості все-таки допомагає. Одяг йому в останні роки дарують безкоштовно. Він знаходиться під постійним медичним наглядом, до нього приїжджають лікарі з США. А недавно, в червні 2011-го, йому, нарешті, зробили операцію на головному мозку — видалили ту саму пухлину, яка була причиною надмірного утворення гормону росту. Цілком можливо, більше він рости не буде.

Біографія найвищої людини України

найбыльша людина украъниЛеонід Стадник народився в 1971-му. У тому ж селі Подолянці Житомирської області, де живе й нині. У дитинстві він не був особливо високим — у батьків Стадника зріст якраз нічим не примітний: батько — 1,73 см, мати — 1,52. У підлітковому віці у хлопчика в мозку виявили пухлину. Вирішили, що вона — ракова. Кинулися видаляти. І — невдало. Був пошкоджений гіпофіз, почався неправильний обмін речовин — і Стадник буквально «рвонув» угору. До моменту закінчення ветеринарного інституту він досяг 2 метрів 3 сантиметрів. І це був тільки початок.

Спочатку Стаднику стало незручно їздити на велосипеді, і він пересів на автобус. Потім стало тісно і в автобусі. Виходом стала стара добра кінна тяга — Леоніда витримує тільки міцний селянський віз. Зріст створював не тільки «технічні» проблеми. Пухлина тиснула на ліве око, яке згодом майже перестало бачити. Регулярно набрякали ноги. Зараз, після операції, здоров’я Стадника відновлюється, і він знову встає о шостій ранку, працює на своїй ділянці. Два гектари землі, корови, свині — просте і складне водночас життя українського селянина. Сім’ї у Стадника немає — він свідомо вирішив не обтяжувати якусь жінку своїми проблемами. Так що донині він живе з матір’ю і сестрою. Сестра, як і сам Леонід, теж отримує пенсію по інвалідності.

Чому Леонід Стадник відмовився від вимірювання?

Гіннесівська процедура вимірювань включає в себе шість вимірювань протягом доби в положенні стоячи і лежачи. Головний редактор Книги рекордів Гіннеса Крейг Глендей пропонував Стаднику пройти обстеження в Україні по всій процедурі, або організувати йому візит до Британії. Але той публічно відмовився. Щорічні переогляди йому здавалися принизливими, кількість приїжджаючих «просто подивитися» на українського гіганта зашкалювала і вносила сумбур у його розмірене життя. Стаднику, в прямому і переносному сенсі, від численних візитерів було нікуди ховатися. І тому він офіційно повідомив книгу Гіннеса, що не бажає більше бути світовою знаменитістю. Але ж зріст залишився при ньому, і посилання на Стадника прописане у статті книги Гіннеса про найвищу людину. Плюс є інтернет, де чітко зазначено: Стадник і є найвищою людиною Землі.

Важить Леонід 200 кг. Він ще й володар найбільшої у світі долоні: від зап’ястя до кінчиків пальців — 30 см. Наділений величезною фізичною силою — однією рукою може підняти триметрову скирту із сіном, витягнути з болота кінну підводу. Він зріднився, зжився з сільським побутом, і не хоче нікуди переїжджати. Хоча світ трохи подивився — був туристом у Франції та Німеччині. Літати же літаком боїться. Тому в США не був ні разу, хоча запрошували.

Тепер ви знаєте хто найвища людина України, та ознайомилися з його поглядами на життя.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про людину

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *