Найбільші болота України

болото цікаві факти Цікаві факти про Україну

Які найбільші болота України? Їх назви Ви знайдете в даній статті та значно розширите знання в цій області.

Найбільші болота України

Загальна площа боліт в нашій країні становить 940 000 га (2%). Найбільше боліт в Україні в поліській частині, де заболоченість досягає понад 7% території (у Волинській, Рівненській та Чернігівській областях). Тут поширені переважно низинні болота, які живляться з допомогою поверхневого стоку та підґрунтових вод.

Найбільше болото України

Найбільшим болотом України вважають болотний масив Кремінне на межиріччі Льви і Ствиги та в долині Льви в Ракитнівському та Сарненському районах Рівненської області. Загальна площа масиву 35 тис. га. У болотному масиві Кремінне в 1984 р. засновано заказник Сира Погоня площею 13 635 га. Заказником також оголошене болото Переброди в Дубровицькому районі Рівненської області. Його площа — 16 530 га.

Найбільші болота України назви:

  •  Болотний масив Кремінне
  • Бондарівське болото – знаходиться в Козелецькому районі Чернігівської області, на північний захід від села Морівськ. Простягається з північного заходу на південний схід на 13 км.
  • Замглайська болотна система – простягається з північного заходу на південний схід на 25 км. Загальна площа близько 10 тисяч гектар, у тому числі з торфовим покладом — 8,3 тис. га (одна за найбільших в Україні болотних систем).
  • Остерське (понад 10 тис. га),
  • Сновське (9,4 тис. га).
  • Смолянка (понад 4,0 тис. га)
  • Ірдинське болото розташоване на території Черкаської обл. Протяжність болота Ірдинь — 44 км, площа 7375 га. Середня глибина торф’яних відкладень 3,6 м, максимальна — 6,5 м.
  • Прип’ятські болота́ (інші назви — Поліські болота, Пінські болота) — болота в заплаві і першої надзаплавної тераси річки Прип’яті. Площа боліт близько 98 419,5 квадратних км.

В Україні проведено великі меліоративні роботи щодо використання боліт, заболочених і перезволожених земель. Це насамперед пов’язано з меліорацією поліських земель. Меліорація – це покращення властивостей природних комплексів з метою оптимального використання потенціалу ґрунтів, вод, клімату, рельєфу, рослинності тощо. Меліорація відрізняється від звичайних агротехнічних прийомів тривалим і інтенсивнішим впливом на об’єкти меліорації. Особливо широкомасштабне будівництво відбувалося в 1966-1986 рр.

Всього в Україні споруджено близько 60 осушувальних систем, які охоплюють площу в 3,2 млн га. Побудовано мережу меліоративних каналів, шлюзи-регулятори, насосні станції, польдерні системи, проведено роботи зі спрямування русел рік і їх очищення.

Отже, сподіваємось дана інформація була для Вас корисною, та Ви знайшли відповіді на свої запитання. 

Оцініть статтю
Додати коментар