Найбільші залізорудні басейни

Найбільші залізорудні басейни світу та України описані в цій статті.

Найбільші залізорудні басейни світу

Запаси залізної руди в світі, зазвичай приурочені до тектоніки — залягання давніх платформ. Основна частина яких розташована біля щитів. Найбільші басейни родовищ залягання залізної руди в:

* В Росії – в районі Курської аномалії.

* У Україні – в Криворізькій області.

* В США та Канаді – Лабрадорський прогин та Лейк-Сьюпіріору.

* В Бразилії – Мінас-Жерайсу.

* В Австралії – Хамерслі.

Дані геологічної розвідки свідчать про те, що розвіданих запасів залізорудних ресурсів вистачить людству на 100 – 150 років. Нині існують новітні технології для видобутку з бідних латеритів та залізистих кварцитів залізної руди.

Як називається найбільший залізорудний басейн України?

Найбільший залізорудний басейн України – це Криворізький залізорудний басейн. Освоювати його почали в ХІХ столітті. На його частку припадає більше 90% видобування залізних руд. Кривбас охоплює багато родовищ, які розтягнулися смугою більше 100 км, пролягаючи в Дніпропетровській, Миколаївській та Кіровоградській областях. Видобуток руди у шахтах ведеться на глибині від 850 метрів до 1500 метрів, а у кар’єрах – на глибині від 300 метрів.

На другому місці – Кременчуцький залізорудний басейн, розташований в Полтавській області.

На третьому місці – Білозерський залізорудний басейн, розташований в Запорізькій області. Тут видобувають такі типи залізної руди – бурі залізняки, залізисті кварцити та багаті мартитові руди.

Перспективним родовищем корисної копалини вважається Приазовський залізорудний район, що знаходиться в Запорізькій області.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Географія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *