Найбільші запаси прісної води

Де зосереджені найбільші запаси прісної води на планеті? Чому Антарктида джерело прісної води? Відповіді Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Де є великі запаси прісної води?

Речовина, без якої життя на нашій планеті неможливе — це вода. Її значення неоціненне. Особливо важливу роль в нашому житті відіграє прісна вода.

На сьогоднішній день найбільшим джерелом прісної води на планеті є Антарктида. Звичайно, вона знаходяться не в рідкому стані, а в айсберги, які на 93% покривають материк.

Льодовиковий покрив в Антарктиді містить близько 80% всіх прісних вод планети; якщо він повністю розтане, рівень Світового океану підвищиться майже на 60 метрів

Вчені довели, що в літній період, коли лід починає танути, можна було б отримати більше 7 тисяч км3 даного ресурсу. А це в рази перевищує її світове водоспоживання. Крім льодовикового покриву, на території материка є і шельфові льодовики з законсервованою прісною водою, які є продовженням льодовикового, верхнього шару. Всього налічується близько 13 шельфових льодовиків в Антарктиді, і вони містять в собі більш ніж 600 тисяч км3 такої необхідної, прісної води.

Шельфові і покривні льодовики утворюють айсберги. Вони періодично відколюються і відправляються у вільне плавання по океану. Дуже часто, перемістившись в більш теплі води, айсберги починають танути і стають джерелом прісної води

Таким чином, Антарктида по праву вважається сховищем прісної води на планеті. Використання льодовикової води дозволить значно поліпшити ситуацію зі споживанням води на планеті.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися на якому материку найбільші запаси прісної води та чому Антарктида джерело прісної води.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Географія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *