Найбільший порт України

Про найбільші українські порти Ви дізнаєтесь з цієї статті.

Найбільший порт України

Найбільший морський порт України — Одеський морський торгівельний порт. Також це і найбільший вантажний порт України та контейнерний порт.

На нього припадає понад 20% всього вантажообороту від всіх морських портів України. Основний вантаж це – руда, нафта та нафтопродукти, будматеріали, цукор, цитрусові та зерно. Саме тут було здійснено найбільшу кількість перевезень міжнародного значення.

Тому Одеський порт — це найбільший порт на півдні України.

Окрім нього є порти Азовського пароплавства. Найбільшим портом України на Азовському морі є порт у місті Маріуполь, який є найбільшим портом у східній Україні.

Трохи менші порти розташовані у містах Керч і Бердянськ. Вони спеціалізуються зазвичай на перевезенні за кордон марганцевої та залізної руд, цементу, кам’яного вугілля та чорних металів.

Ще однією ланкою морських портів є порти Українсько-Дунайського пароплавства. Сюди відносять порти Ізмаїл, Рені, Кілія та Вилкове. Їхні перевезення спрямовані переважно у країни Європи, розташовані у межах Дунайського басейну.

Загалом морський транспорт України займається перевезенням залізної руди, коксу, чорних металів, лісу, хімічних продуктів, машин, устаткування, сировинних та мінеральних ресурсів. Вони володіють загальним сумарним тоннажем у 5,2 млн. тонн і флотом для пасажирів на 9,9 тисяч місць. На території України всього 18 морських портів. До них входять 175 перевантажувальних комплекси та 8 заводів по ремонту суден.

Річковий транспорт нашої держави представляє державне об’єднання «Укррічфлот». На внутрішні перевезення на річковий флот припадає 75% від всіх водних перевезень. До головних водних шляхів належать: річки Дніпро, Десна і Прип’ять, а також Сіверський Донець, Південний Буг, Дунай та Дністер. Всього в Україні налічується 13 річкових портів, найбільш значимі з яких розташовані у містах Кременчук, Київ, Черкаси, Херсон, Дніпропетровськ, Рені та Ізмаїл.

Найбільший річковий порт України являє собою судноплавну компанію на річкових артеріях Чернігівського, Херсонського, Миколаївського, Запорізького та Дніпропетровського річкових портів. А от Кременчук — найбільший річковий порт України в центрально-східній її частині. Знаходиться він у Полтавській області та під своїм підпорядкуванням має 7 пристаней. Це дає змогу також вважати, що найбільшим +за вантажообігом портом України +є місто Кременчук. Адже він відкритий для кораблів типу «ріка—море» та у нього є можливість відвантажувати важелезні вантажі у 5-титонних контейнерах та у міжнародних 20-футових контейнерах.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися про найбільші порти України.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про Україну

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *